HGC İskenderun Temsilcisi Sönmez'den Baro Başkan Yardımcısı Çakıcıya Ziyaret
 Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubeden “İskenderunda Eğitim –Öğretim”  Konulu Çalıştay Düzenlenecek
Doğu Anadolu Fay Hattındaki Deprem Aktivitesi Güneybatı (kahramanmaraş) Ve Güneye (hatay) Doğru Mu Göç Ediyor?
Arsuz Karaağgücü Spor'dan Başkan Asaf Güven'e 10 Numaralı Forma

Atakaş Şirketler Grubu’ndan İSTE'nin Elektrikli Araç Projesi’ne Tam Destek!

Yazdır
Paylaş
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da TÜBİTAK’ın Elektrikli Araç Yarışlarına katılmak için hazırlıklarını sürdüren İSTE–IEEE Öğrenci Topluluğu’na,Atakaş Şirketler Grubu’ndan büyük destek geldi.
Atakaş Şirketler Grubu’ndan İSTE'nin Elektrikli Araç Projesi’ne Tam Destek!
 Proje konusu aracın tüm araştırma ve geliştirme masraflarını karşılamak amacıyla, Atakaş Şirketler Grubu, İSTE–IEEE Öğrenci Topluluğu’na sponsor oldu. Tüm masrafları üstlenen Atakaş Şirketler Grubu, böylelikle geliştirilen aracın tek sponsoru olarak Ar-Ge’ye ve bilime verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu.

Global bir topluluk olup adından dünya genelinde söz ettiren İSTE-IEEE Öğrenci Topluluğu, bu sene #milli teknoloji hamlesisloganı ile birden fazla yarışmanın düzenlendiğiTEKNOFEST(https://www.teknofest.org/) kapsamına alınan “Efficiency Challenge-TÜBİTAK Elektrikli Araç Yarışlarına”(https://challenge.tubitak.gov.tr/anasayfa.html) katılma konusunda gerekli adımları attı. İSTE-IEEE Öğrenci Topluluğu’nun bu yola çıkmasının en büyük amacı, elektrikli araç geliştirme pazarında İSTEöğrencilerini kalıcı kılmak. İSTE-IEEE Öğrenci Topluluğu,İSTİKRAR EV-1adını verdikleri elektrikli araç ile bu seneki yarışlara katılacak. İSTİKRAR EV-1’in tüm masraflarını üstlenerek tek sponsoru olanATAKAŞ Şirketler Grubu’nun verdiği destek ile başlatılan çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Araç kontrol sistemi geliştirilmesi konusunda son aşamaya gelindi. Ayrıca batarya konusundaki Ar-Ge çalışmaları da son sürat devam ediyor.

Proje hakkında kısa bir açıklama yapan; İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Murat Furat; “İSTE-IEEE Öğrenci Topluluğu bu yaz bu projeye adandı. Bir fikrin projeye ve ürüne dönüşmesi çok önemli. Başarmayı öğrenmek, takım olmak, sabırlı olmak, başarmak kadar önemli. İstikrar da çok önemli. Bu yüzden aracımızın ismi İSTİKRAR EV-1 olarak seçildi. Geçen sene bu yarışmaya yine İSTE-IEEE Öğrenci Topluluğu başka bir araç ile katılmıştı ve büyük başarı kazanmıştı. Bu yıl da yine aynı şekilde başarılı olmak istiyoruz, İSTE’yi ve İskenderun’u en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz. Öğrencilerimiz bütün yaz boyunca gece gündüz çalıştılar. Motor ve motor sürücü alanlarında Ar-Ge faaliyetlerini devam ettirip önümüzdeki yıllarda bu parçaları yerli olarak üretmeyi hedefliyoruz. Elektrikli araç, baştan sona bir Ar-Ge çalışması olup, her sene tecrübe ve bilgi birikimlerimizi artırıp daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. 200’den fazla öğrenci üyesi bulunan IEEE-İSTE Öğrenci Topluluğu’nun Elektrikli Araç (İSTİKRAR EV-1)Takımı bu yıl 28 öğrenciden oluşuyor. En az elektrik tüketerek en çok mesafeyi kat edebilen araç olabilmek adına öğrencilerimiz piste çıkmak için sabırsızlanıyor. Bu yolda Ar-Ge çalışmalarımıza sponsor olan ATAKAŞŞirketler Grubu’na ve Sayın Recep Atakaş’a, projemize her türlü desteği veren Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Tolga Depci’ye teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 199                        HABER TARİHİ : 02-09-2019  11:01:42
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.