Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Arsuz’da “Bağımlılıkla Mücadele” Semineri Düzenlendi

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Gözcüler Muhtarlığı tarafından, Gözcüler Mahallesi Çok Amaçlı Salonda ortak düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadele” seminerine katıldı.
 Arsuz’da “Bağımlılıkla Mücadele” Semineri Düzenlendi
Gözcüler Mahallesi Çok Amaçlı Salonda düzenlenen seminerde özellikle,  uyuşturucu madde, sigara, alkol ve teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere, çeşitli bağımlılıklarla ilgili çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun genelinde farkındalığın arttırılması ve bu maddelerin kullanımının önüne geçilmesi hakkında bilgiler verildi.

Çocuklara dayatma yapılamaması gerektiğini belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Hepimiz çocuklarımızı seviyoruz. Çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Ama sevgi de olsa her şeyin aşırısı, o çocuğa olumsuz yansır ve sonuçlar bazı ruhsal davranış bozukluklarına neden olur. İleride çocuğun gelişimi sırasında karşımıza değişik şekillerde, normalin dışında çıkar. Ben bir çocuk doktoru olarak, yıllarca söylediğim bir şey var; çocuklara hiçbir şeyi yüzde yüz dayatmayın. Dayatmalar her zaman ters teper ve bunun tersini yapar. Bu davranışlar çocukları beslerken de karşımıza çıkıyor. Bizde çocukların iyi beslenmesi için fazla yemesi gerekiyor düşüncesi var. Anne zorla ye diyor. Çocuk da ye dedikçe yememeye başlıyor. Açsa bile sizin inadınıza yememeye başlıyor. Çünkü o anki derdi büyümek, sağlıklı olmak değildir. O anki derdi; kişiliğini ispatlamaktır. Çocuklarımızın sağlıklı büyüyebilmesi için, onlarla anlaşarak, konuşarak, hiçbir şey dayatmadan geliştirmek gerekiyor,” ifadelerini kullandı.

Ardından Arsuz İlçe Sağlık Müdürlüğünden Psikolog Elif Cansu Kıraç, “Bağımlılıkla Mücadele”  konusuyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 287                        HABER TARİHİ : 03-10-2019  11:37:34
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.