Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Başkan Güven; "Arsuz’a Değer Katacak Projeler Geliyor"

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, birçok proje üzerine görüşlerini aktardı.
Başkan Güven;
Yaptığı açıklamada hayata geçirilen ve üzerinde çalışılan projeleri anlatan Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, hayata geçirdikleri Kadın Eli Semt Pazarının beklenen ilgiye gördüğünü ve başarılı olduğunu ifade etti.  Karaağaç’ı İskenderun’a bağlayan iki buçuk kilometrelik sahil yürüyüş yolunun devamı için İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile görüşeceklerini belirterek, Gözcüler Plajı’nda DOĞAKA desteğiyle yapmayı planladıkları, Türkiye’de örnek gösterilecek Çadır Karavan Kampı ve İskenderun-Arsuz-Samandağ arası HADObenzeri deniz ulaşım seferlerini hayata geçirmek isteğine dikkat çekti.

Arsuz ilçesinde tüm mahallelerin sorunlarını, eksiklerini en kısa sürede gidereceklerini ve çalışmalarının da bu yönde olduğunu belirten Dr. Asaf Güven, üzerinde çalıştıkları projelerle de Arsuz’un çehresini değiştirmek kararlılığında olduklarına vurgu yaptı.

Projelerin tasarruf tedbirlerinden elde edilen kaynaklarla yapılmasının çok önemli olduğuna vurgu yapan Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz’u tek başına düşünmenin ve planlamanın yanlış olacağına dikkat çekerek, sahil şeridini İskenderun ve Samandağ belediyeleriyle istişare ederek, gerekirse ortak projelerle düzenlemek kararlılıklarını ifade etti.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in açıklamalarından ayrıntılar şöyle:

Birçok projemiz var. Hayata geçirdiğimiz projelerimizden ‘Kadın Eli Semt Pazarı’ Projemizde, ev hanımlarımızın kendi elleriyle ürettikleri ve işlediklerini ürünleri tüketiciyle buluşturduk. Bu projemizle kadın kardeşlerimiz kendi aile ekonomilerine katkı sağlıyor, kendilerine güveni artıyor ve bu durumdan oldukça memnunlar. Tüm halkımızı da bu pazarlarımıza bekliyor, kadın kardeşlerimize destek olmaya çağırıyorum.

İhale ettiğimiz ve en kısa sürede başlayacağımız yaklaşık 2.5 Km’lik Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolumuzu 1 veya 1 buçuk yıl içerisinde bitireceğiz. Samandağ ve İskenderun İlçe Belediye Başkanlarımızla sık sık görüşüyor ve istişarelerde bulunuyoruz. Henüz görüşüp, masaya yatırmadığımız konular arasında Arsuz ve İskenderun sahil bandı boyunca sahil yürüyüş ve bisiklet yolu var, oldukça önemli bir proje ve her iki ilçeye değer katacak bir proje.

Turizm kenti Arsuz’umuzun güzelleştirmek adına hayata geçireceğimiz ‘Çadır Karavan’ projemiz ile beraberinde ilçemize gelen misafirlerimizin kamp yapacakları, karavanlarını yerleştirecekleri, içerisinde spor sahasıyla, kafeteryasıyla, bungalov evleriyle vb. hizmeti ile sahil bandımızda yer alacak. Hazır olan projemizle Türkiye’nin sayılı çadır kenti haline geleceğiz.

Benim bir hayalim var. Samandağ, Arsuz ve İskenderun İlçe belediyelerimizin işbirliğiyle Hatay Deniz Otobüsü (HADO) benzeri, daha küçük çapta bir deniz ulaşım seferleri projesi. Söz konusu düşüncemi hem İskenderun, hem de Samandağ Belediye Başkanlarımız ile görüşerek masaya yatıracağız. 3 İlçe Belediyesi olarak biraraya gelebilirsek kolaylık hayata geçirebileceğimiz bir proje olduğunu düşünüyorum.

 

 

OKUNMA SAYISI : 358                        HABER TARİHİ : 21-10-2019  12:17:19
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.