Başkan Tosyalı Koronavirüse Yakalandı
Hatay'da Orman Yangın
Arsuz'da 30 Ağustos Tekne Korteji
Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi

ARSUZ HALKI DEVLET HASTANESİ İSTİYOR

Yazdır
Paylaş
Dün ''Arsuz'a Devlet Hastanesi şart'' başlığıyla yayınladığımız haber geniş yankı uyandırdı.
ARSUZ HALKI DEVLET HASTANESİ İSTİYOR
Haber merkezimizi arayan ve mesaj gönderen okurlarımız, Arsuz'a mutlak surette bir devlet hastanesinin kurulmasının zorunluluğunu dile getirdiler. Vatandaş ilçede hastane olmamasına tepkili... Artık top siyasilerde... Bu noktada siyaset devreye giriyor. İktidarıyla muhalefetiyle Hatay milletvekillerinin Arsuz'a mutlaka bir hastane kazandırılması için çaba göstermesi gerekiyor.

Kış mevsiminde 90 bin, yaz mevsiminde 400 bini bulan bir nüfus hacmine sahip büyük bir turizm merkezi ilçenin hastanesinin olmaması ilçe halkını mağdur ediyor. Neden Arsuz'da yaşayan bir vatandaş derdine derman bulabilmek için ilçe sınırları dışındaki hastanelerin yolunu tutsun ki? Hele hafta sonları hastaların ızdırabı daha da artıyor. Hafta arası sadece toplum sağlığı merkezleri hizmet verirken, hafta sonları ilçede açık tek bir sağlık kuruluşu yok.  İnsanları böyle bir muameleye reva gören çağdışı anlayışın sonuçlarına maalesef ilçe halkı yıllardır katlanıyor.

Artık bu işten kaçış yok. Mutlaka ama mutlaka Arsuz'a modern bir hastane inşa edilmeli ve insanlar artık şifa bulabilmek için yollara düşmemeli...Arsuz halkı en modern şartlarda sağlık hizmeti almayı fazlasıyla hak ediyor.

 

OKUNMA SAYISI : 338                        HABER TARİHİ : 29-11-2019  13:06:01
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.