Başkan Tosyalı Koronavirüse Yakalandı
Hatay'da Orman Yangın
Arsuz'da 30 Ağustos Tekne Korteji
Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi

Kerimoğlu; " Gazetecilik Mesleği Toplumumuzun Genel Talep Ve Görüşlerinin Kamuoyuna Yansıtılması Gibi Temel Bir Görevi Üstlenmektedir"

Yazdır
Paylaş
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Kerimoğlu;
Kerimoğlu mesajında şunlara değindi; "Gazetecilik mesleği dünyada ve ülkemizde hızla gelişen iletişim ağlarının en başta gelmektedir. Bundan dolayıdır ki bilginin aktarılmasında, paylaşılmasında da önemli mesleklerin başında gelen gazetecilik mesleği toplumumuzun genel talep ve görüşlerinin kamuoyuna yansıtılması gibi temel bir görevi üstlenmektedir.

Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olarak görülen gazetecilerimiz, yedi gün yirmi dört saat esasiyle her türlü şartlarda üstün bir gayret ve çaba içerisinde mesleklerini icra etme yoluna giderekhaber derleme ve derlediği haberi halkıyla paylaşma adına halkının günlük haber alma ihtiyacını eksiksiz deolsa karşılama yoluna giden gazetecilerimiz önemli ölçüde bilgi eksikliğini de ortadan kaldırmaktadır.Gazeteciler, önemli bir vazifeyi yerine getirmekle çağdaş, katılımcı ve özgürlükçüdemokrasinin temel unsuruolan tarafsızlık ilkelerini yerine getirengazetecilerin, sağlıklı çalışması ancakve ancak ifade özgürlüğünün teminiyle mümkün kılınmakla birlikte, kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından da ayrı bir önemesahip olan gazetecilik 21.yy’dada iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.

Yaşanan olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak, tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı göstererek, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak derlediği haberleri halka aktarmak, basının başlıca görevi iken, aynı zamanda doğru ve zamanında bilgi almak da halkımızın, en doğal hakkıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak amacıyla günün her anında görevini bıkmadan, yılmadan, gece, gündüz demeden, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisin dehangi şartlarda olursa olsun başarıyla yerine getiren tüm gazetecilerimizin ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ nü en içten duygularımla kutlar, başarılarının devamını dilerim.

OKUNMA SAYISI : 240                        HABER TARİHİ : 09-01-2020  11:15:31
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.