Başkan Tosyalı Koronavirüse Yakalandı
Hatay'da Orman Yangın
Arsuz'da 30 Ağustos Tekne Korteji
Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi

Karaağaç'ta İlk Özel Sera

Yazdır
Paylaş
Erasmus+ Projeleri kapsamında geçtiğimiz yıl Kaymakamlığımız Proje Ofisice hazırlanarak kabul edilen ve Malta ve Romanya ile ortak yürütmekte olduğumuz Farm The City projemiz kapsamında bu defa Karaağaç Özel Eğitim okulumuzdaki öğrencilerimizin yeşil ile buluşması, beceri ve özgüvenlerinin artırılması adına okul bahçesine sera kuruldu, tohumlar, bahçe alet ve ekipmanları, çiftçiliğe dair çeşitli malzemeler hediye edildi.
Karaağaç'ta İlk Özel Sera
 İlçemiz genelinde farklı okulların bahçelerinde ve Hükümet Konağı bahçesinde yapılan benzeri çalışmalar, ilçemizden bir öğretmenimizin Malta’ya ve Romanya’ya gönderilmesi, boşürler, afişler, tohumlu kalemler hazırlanması, öğrencilerle birlikte ekim ve dikim faaliyetlerinin yapılması gibi bir çok faaliyetin içerisinde barındıran ve ilçemize hibe kazandıran projenin bu ayağında Karaağaç Özel Eğitim Okullarında öğrencilerinize yönelik bir dizi faaliyet ve seraya ve ekim ve dikime dair malzemeler temin edilip teslim edilirken öğleden sonra okul bahçesinde öğrencilerle birlikte seranın açılışı yapıldı ve ilk tohum ekildi. Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler kaymakam Musa sarı, Proje Ofisi, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ekibine, katkısı bulunan Arsuz Belediye Başkanımız adına Başkan Vekili Mustafa GÖKPINAR ’a ve emeği geçen çalışanlarına, sera kurulumuna  destek veren Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, okullarına destek veren Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri ve Mimarlar Odası Başkanı Koray TANIN ’a teşekkürlerini sunduklarını ifade ettiler.

OKUNMA SAYISI : 361                        HABER TARİHİ : 16-01-2020  11:35:03
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.