Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı
Başkan Güven, “Hep Beraber Bu Doğa Katliamına, Hepimize Zarar Verecek Bu Olaya Karşıyız”
Bakan Koca Müjdeyi Verdi…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Arsuz'da Çoşkuyla Kutlandı

Yazdır
Paylaş
ARSUZ’DA “19 MAYIS” COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Arsuz'da Çoşkuyla Kutlandı
Arsuz Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Koronavirüs nedeniyle kuralara uymaya çalışılarak ve Arsuz’un muhtelif mahallelerini gezerek kutladı.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkanı Mahmut Şirin, Arsuz Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerinin bir çoğunu katıldığı programda, Arsuz Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle, 19 Mayıs Gezici Konser Grubu, Belediyenin gezici aracı ile hareket halinde, ilçenin muhtelif mahallelerinde mini konserler verdi. İlçe sakinlerinin balkonlardan ve ev önlerinden Türk Bayraklarıyla büyük bir coşkuyla eşlik ettiği korteje ilgi oldukça fazlaydı. Halkın gösterdiği ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirten Başkan Asaf Güven, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadele, tarihin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine, Cumhuriyet'e sahip çıkacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.

Bizler Arsuz Belediyesi olarak koronavirüs’le mücadele kapsamında getirilen yasaklardan dolayı, 19 Mayıs coşkusunu evlere götürmek istedik. Gezici aracımızda kurduğumuz 19 Mayıs Gezici Konser Grubu ile hem bayramı halkımızın evine götürmek hem de bu coşkuyu beraber yaşamak istedik. Halkımızın göstermiş olduğu bu ilgiye sonsuz teşekkür ediyorum. Daha güzel ve daha birlik beraberlik içerisinde, coşkuyla yaşayacağımız nice bayramlar diliyorum. Bu vesile ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı sevgi, saygıyla kutluyorum." Dedi.

 

OKUNMA SAYISI : 291                        HABER TARİHİ : 20-05-2020  14:01:38
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.