HGC İskenderun Temsilcisi Sönmez'den Baro Başkan Yardımcısı Çakıcıya Ziyaret
 Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubeden “İskenderunda Eğitim –Öğretim”  Konulu Çalıştay Düzenlenecek
Doğu Anadolu Fay Hattındaki Deprem Aktivitesi Güneybatı (kahramanmaraş) Ve Güneye (hatay) Doğru Mu Göç Ediyor?
Arsuz Karaağgücü Spor'dan Başkan Asaf Güven'e 10 Numaralı Forma

41.Fırka Şehitler Abidesi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor

Yazdır
Paylaş
Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN; İlçemiz Muhlisali Mahallesi Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan 41.Fırka Şehitler Abidesi Restorasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
41.Fırka Şehitler Abidesi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Sözkonusu anıtın, Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca projelendirilmesinin akabinde, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan gerekli izinlerin alındığını ve yine Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından da ihalesinin yapılarak  05 Şubat 2018 tarihinde çalışmalara başlanacağını ifade etti. 

Kaymakam AYDIN; ilk olarak 41. Fırka Komutanı Yarbay Musa Kazım Bey tarafından 1916 yılında yaptırılan ve o zaman 2500 m2lik bir saha içinde takriben 1500 kahraman şehidin defnedildiği, şimdiki toplam alanı ise 250 m2 civarında olan  bu kıymetli abidenin kitabesinin Hatay Devleti’nin kurulmasından sonra yeniden yazdırıldığını ve 1981 yılında abidenin düzenlenmesi çalışmaları sonucunda bugünkü halini aldığını, yeni hazırlanan proje çerçevesinde temsili şehit mezarlarının da yaptırılmak suretiyle aziz şehitlerimize yakışır bir şekilde yeniden restore edileceğini belirterek;

 Söz konusu Restorasyon ihalesinin yapılmasına verdiği destekten dolayı Sayın Valimiz Erdal ATA’ya ve Restorasyon projesinin hazırlanmasında emeği geçen Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı  personellerine şükranlarımı sunuyorum dedi. 

 

OKUNMA SAYISI : 565                        HABER TARİHİ : 05-02-2018  09:30:41
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.