Başkan Tosyalı Koronavirüse Yakalandı
Hatay'da Orman Yangın
Arsuz'da 30 Ağustos Tekne Korteji
Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi

"Ara Değil Aranan Eleman" Konulu İstişare Toplantısı

Yazdır
Paylaş
İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden, İskenderun 1'inci Organize Sanayi Bölgesi Başkanı E. Ayhan Tosyalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile "Ara Değil Aranan Eleman" konulu istişare toplantısında bir araya geldi.

İskenderun 1'inci Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'nın ev sahipliğinde, İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden'in başkanlığında icra edilen istişare toplantısına; İskenderun 1'inci OSB Yönetim Kurulu Başkanı E. Ayhan Tosyalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, endüstri ve sanayi sektörünün işverenleri, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur ile İlçemizdeki Teknik ve Mesleki Eğitim Merkezi İdarecileri katıldı.


İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan "Ara Değil Aranan Eleman" konulu sunum eşliğinde sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün temin ve tesis edilmesi hususunda detaylı bir istişare yapıldı.

Kaymakam İskender Yönden'in öncülüğünde başlatılan bu girişim marifetiyle, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile endüstri ve sanayi kuruluşlarımız arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanmak suretiyle nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ve istihdama kazandırılması noktasındaki çalışmalar fikir ve güç birliğiyle ivme kazanarak yürütülecek olup, bu doğrultuda sanayi sektörüne aranan eleman niteliğindeki kalifiye personelin temin ve tesis edilmesinin yanı sıra istihdam açısından ciddi katkıları olacağı değerlendirilmektedir.

 

OKUNMA SAYISI : 300                        HABER TARİHİ : 18-12-2019  12:36:52
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.