Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Arsuz Devlet Hastanesi İçin Baskılar Devam Ediyor...

Yazdır
Paylaş
Hatay'a hizmetlerin bir an önce gelmesi için göreve geldiğim ilk günden bu yana Hatay'dan seçilmiş milletvekilleri ile bütünleşmeye önem verdiğini ve bunu da sağladığını söyleyen CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, TBMM'de yaptığı çalışmalar hakkında basına bilgi verdi.
Arsuz Devlet Hastanesi İçin Baskılar Devam Ediyor...
Yapılması planlanan Arsuz Devlet Hastanesi hakkında da bilgi veren Şahin, bu projenin şuan plan bütçe komisyonunda olduğunu söyledi.

İskenderun basını ile bugün sabah kahvaltısında bir araya gelen CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, göreve geldiği günden bu yana TBMM'de yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İskenderun basınından da ilçe sorunları hakkında istişarede de buluna Milletvekili Şahin, mecliste iktidar ve muhalefet milletvekilleri ile bir bütünlük sağlayarak, Hatay için yapılacak hizmetlerin bir an önce gerçekleştirilmesine olanak sağladıklarını belirtti.

Gündemi uzun süredir meşgul eden Arsuz Devlet Hastanesi konusuna da değinen Milletvekili Suzan Şahin, "Arsuz Devlet Hastanesinin projesi yaklaşık 15 gün önce yapıldı ve plan bütçeye gönderildi. Şuanda bu yatırım plan bütçede bekliyor. Bu konuda ben çok ciddi baskılar yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Hataylı milletvekilleri ile birlikte bu konunun takipçisiyiz. Bu ayki bütçede Arsuz devlet hastanesi görülmüyor. Ama bütçe görüşmeleri sürüyor ve bütçe kesinleşmediğinden içerisinde yer alır mı almaz mı bilemiyorum? Eğer bu ayki bütçede yok ise bir ay sonraya kalacak.

75 yataklı hastane için baskımız sürüyor ve hafta içerisinde de bir kez daha Sağlık Bakanlığına gidip bu konuyu görüşeceğim. Bu görüşmeye Hatay'dan seçilmiş milletvekillerimizi de götüreceğim. Eğer olumsuz bir görüş ortaya çıkar ise, Arsuz ve çevre ilçe halkının da desteğini alarak Arsuz'dan İskenderun Devlet hastanesine kadar yürümeyi düşünüyorum.

En azından Arsuz Devlet Hastanesi yapılana kadar İskenderun Devlet Hastanesine bağlı Arsuz ilçesinde bir yer kiralanarak poliklinikliğin hayata girmesi içinde elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

 

OKUNMA SAYISI : 214                        HABER TARİHİ : 02-12-2019  13:42:18
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.