Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı
Başkan Güven, “Hep Beraber Bu Doğa Katliamına, Hepimize Zarar Verecek Bu Olaya Karşıyız”

Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Dönmez;

Yazdır
Paylaş
Karaağaç Ana Okulunda, 12 Ekim günü okulda yaşandığını iddia ettikleri istismar olayı nedeniyle çocuklarını okulla göndermeyen veliler, bugün sabah saatlerinde Okul Müdiresi Nuray Dağlı ile görüşmek için okul önünde toplandılar.
Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Dönmez;
Okul Müdiresi okulda olmadığı için onunla görüşemeyen öğrenci velilerin şikayetlerini Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez dinledi ve konu ile ilgili idari ve adli soruşturmanın başlatıldığının altını çizdi.

İddiaya göre; 12 Ekim günü 5/D sınıfında eğitim gören 5 yaşındaki bir erkek öğrenci ishal rahatsızlığına yakalanmış. Tuvaleti kullanıp sınıfına girerken, temizlik personeli tuvaletin temiz olmadığını fark edip sınıfa giren öğrenciyi kim olduğunu göremediğinden, tuvaleti kirleten öğrenciyi suçlu arar gibi aramış ve bulamamış. Durumu okul müdiresine bildirmiş. Okul müdiresi de sınıfın erkek öğrencileri sınıftan çıkararak, tuvalette çocukların iç çamaşırlarına ve popolarına baktırmış. Rahatsız olan öğrenciyi tespit eden temizlik görevlisi de sanki büyük bir suç işlemiş birini bulmuş gibi yüksek sesle "Hocam Buldum!" şeklinde bağırmış. Bu olayı da ailelerine anlatmamaları için çocuklara baskı yapılmış. Olayın üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra öğrencilerin olayı ailelerine anlatmalarından sonra duruma öğrenci velileri tepki gösterdi ve çocuklarını okula göndermediler.

Konu ile ilgili okul müdiresi ile görüşmek için bugün okula gelen öğrenci velileri, okul müdiresinin yerinde olmamasından dolayı görüşemediler. Duruma hemen müdahil olan Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Dönmez, okula gelerek ilk etapta öğrenci velilerinin belirlediği dört kişi ile özel görüştü. Akabinde okul bahçesi önünde bekleyen veliler ile de görüşen Milli Eğitim Müdürü Dönmez, "Konu ile ilgili idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Bu konuyla ilgilenmesi için müfettiş görevlendirildi. Sizden ricam eğitim hakkından kimse mahrum kalmasın ve öğrencilerinizi okula gönderin. Bu süreçten sonra da hiçbir mağduriyet oluşmayacaktır. Bizler çocuklarımızın psikolojisini bozacak hiçbir olaya müsaade etmeyiz. Bu konuda okul müdiresi üzerine düşeni yapmıyorsa, onun hakkında da gereğini yaparız" dedi.

Okul Velilerinin basın açıklaması yapılmasına emniyet tarafından izin verilmezken, durum hakkında öğrenci velileri adına bilgi veren Nurcan Dural, "Bu olayın ardından çocuk okula girmek  istemedi. Bu olay sadece burada yaşanmıyor. O nedenle bu olaylar hiçbir yerde yaşanmasın. Bu tarz ruhsal travmalara maruz kalan çocuklarda, travma etkileri erken ve geç dönemde çeşitli ruhsal bozuklukların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çocukların yüksek yararını en önemli ilke olarak benimsemesi gereken bir okulun birebir çocuklara zarar verecek bir uygulamayı yapması çocuklarda kaygıya, korkuya yol açtığı gibi özsaygı özgüven düşüklüğü ve değersizlik hissini artıracaktır. Bu içindir ki, bunu yapanlar hakkında gereğinin yapılmasını ve bir daha böyle şeyler yaşanmasın istiyoruz" dedi.

Veliler, bu olaya tepki gösterirken o anda bir çocuğun velisi de sitemli bir şekilde okulda çıkıyordu. Nedeni sorulduğunda da "Oğlum kusuyor. Görevlinin biri de çocuğunuz kusuyor, ben karışamam. Siz durun başında gibi  söylemde bulundu" diyerek sitemini dile getirdi. 

OKUNMA SAYISI : 2303                        HABER TARİHİ : 30-10-2017  13:05:34
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.