Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

ARSUZ'A DEVLET HASTANESİ ŞART...

Yazdır
Paylaş
Arsuz Objektif Özel Haber 5 yıldız yayın hayatını sürdüren Arsuz Objektif'e yorum yapan vatandaşlardan en çok Arsuz'a hastane kurulmasını istiyor.
ARSUZ'A DEVLET HASTANESİ ŞART...
Yüzölçüm bakımından Türkiye'nin en büyük ikinci ilçesi konumunda Arsuz'un hala bir hastanesi yok. Kış mevsiminde Arsuz'un nüfusu 90 bin civarındayken, yaz mevsiminde yazlıkçılarla birlikte nüfus yoğunluğu 350-400 bine dayanıyor.

Yaz aylarında özellikle (Allah yaşatmasın) trafik kazaları dolayısıyla ambulanslar her gün Arsuz yollarında cirit atıyor. Gencecik fidanlar, trafik kazaları dolayısıyla ya can veriyor ya da ağır yaralanıyor. Gönül tabi ki bunları Allah yaşatmasın ister. Sadece trafik kazaları değil, kış mevsiminde 90 bin nüfuslu bir ilçede hastane olmaması dolayısıyla özellikle çocukların ani rahatsızlıklarında, kalp krizi vb. gibi öngörülemeyen hastalıklarda ilçe halkı büyük sıkıntı çekiyor. Şimdi diyeceksiniz ki Arsuz'da toplum sağlığı merkezler var, vatandaşı tedavi ediyor.

Birincisi toplum sağlığı merkezleri hafta sonları cumartesi-pazar kapalı. Toplum sağlığı merkezleri bayramlar ve özel günlerde de hizmet vermiyor. Hal böyle olunca ilçe halkı sağlık konusunda İskenderun'un yolunu tutuyor. 90 bin nüfuslu ilçe halkına yönelik bir devlet hastanesinin şimdiye kadar kurulmamış olması, ilçe halkına verilen değeri ortaya koyuyor.

BELEDİYE BAŞKANI 'GÜVEN' VE KAYMAKAM SARI'YA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR!

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven uzun yıllar hekimlik görevinde bulundu. Dolayısıyla Arsuz'da hastane olmamasının vatandaş nezdinde oluşturduğu sıkıntılar zincirini en iyi o bilir. Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da halkın ihtiyaçlarına yönelik attığı adımlarla gönüllere girmeyi başarmış bir mülki amir. Arsuz halkı hem Belediye Başkanı Asaf Güven'den hem de Kaymakam Musa Sarı'dan ilçeye  devlet hastanesi kurulması için aktif çaba beklentisi içerisinde. Umarız en kısa zamanda olumlu adımlar atılır ve ilçenin güzide halkının sağlık beklentileri karşılık bulur.  

 

OKUNMA SAYISI : 1501                        HABER TARİHİ : 28-11-2019  13:50:22
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.