Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

Arsuz’da “2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı” Düzenlendi

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından, Arsuz Belediyesi Nikâh Salonu’nda “2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı” düzenlendi.
Arsuz’da “2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı” Düzenlendi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Meclis Üyeleri, Kurum Amirleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinin katıldığı çalıştay, Arsuz Belediyesi Nikâh Salonunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Arsuz Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Salim Dik, çalıştay hakkında bilgi vererek, stratejik planın nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Bu Çalıştayın ilçe adına çok yararlı olacağını ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Stratejik plan akılcı ve bilimsel yönetim aracıdır. Bu yönetim anlayışı mevcut olanaklar ile mahalli müşterek ihtiyaçlarımızın karşılanmasında ne zaman, hangi kaynaklarla ve sonucunda elde edilecek faydayı ölçmeyi sağlayan göstergeleri ortaya koymamızı sağlamaktadır. Bu bağlamda siz değerli paydaşlarımızın, belediye olarak hazırlayacağımız 2020- 2024 stratejik planına yapacağınız katkılar bizim için çok kıymetli ve önemlidir.

2020 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak olan 5 yıllık stratejik planımızın belirlenen hedeflere ulaşmadaki başarısını ortaya koymak ve hesap verme sorumluluğunu yerine getirmek üzere, her yıl düzenli olarak, Temmuz ve Şubat aylarında izleme, değerlendirme raporları ile de kamuoyunu bilgilendireceğiz. Yıllık olarak hazırlanan bütçe, performans programı ve faaliyet raporları belirlenen takvimler çerçevesinde yine kamuoyu ile paylaşılacaktır. Etkinlik, verimlilik, saydamlık, hesap verilebilirlik ve karar alma sürecinde katılımcılığın sağlanması temel yönetim ilkelerimiz olacaktır. İlçemizin geleceğini ilgilendiren kararların ilgili kamu kuruluşları, meslek kuruluşları, uzmanlar ve bilim insanlarının desteği ile alınması sağlanacaktır. Katılımınız için teşekkür ediyor, bu çalıştayın ilçemiz ve halkımız için hayırlı olmasını diliyorum,” ifadelerini kullandı.

OKUNMA SAYISI : 414                        HABER TARİHİ : 04-07-2019  13:11:09
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.