Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

Arsuz’da Muz Hasadı Başladı

Yazdır
Paylaş
İlçemiz Üçgüllük Mahallesi’nde başlayan muz hasadı nedeniyle İlçe Tarım Müdürlüğümüz koordinesinde belirli yerel aktörlerin de katılımı ile muz hasadı için bir program düzenlendi.
Arsuz’da Muz Hasadı Başladı
Kaymakam Musa SARI, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU  Arsuz İlçeTarım Müdürü Serkan YILMAZ, Arsuz Ziraat Odası Başkanı ve Ak Parti  İlçe Başkanı Bünyamin NAL , çiftçiler ve basının katılımı ile mMuz hasadı gerçekleştirilirken ilçemizdeki muz rekoltesi ve diğer detaylar üzerine bilgilendirmeler yapıldı.

Çiftçimiz Rasim SAPMAZ’ a ait muz serasında gerçekleştirilen hasatta konuşma yapan Kaymakam SARI , ilçemizde yaklaşık 650 dönüme yakın muz serasının olduğunu, Türkiye’de muz ekimi olarak üçüncü sırada Hatay ilinin bulunduğunu, muzun ithal muz kalitesinde olduğunu, piyasa sorunu olmadığını ve her geçen yıl seraların arttığını, gerek Kalkınma ajansı ve gerek Ziraat Bankası kredileri ile hem yeni sera hem de modernizasyon çalışmalarına destek verildiğini ifade ederek çiftçilere bol kazanç dilediğini belirtti.

 İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU ‘da yaklaşık Arsuz ilçemizde 28 çiftçimizin bulunduğunu, bakanlığın ve çeşitli kredi kuruluşlarının desteği ile yeni seralar ve modernizasyon çalışmalarının devam ettiğini ve kendilerinin de bütün teknik personelleri ile birlikte bu çalışmaları desteklediklerini, bu yıl 4000 tonun üzerinde muz hasadı beklendiğini ifade ederek çiftçilere bol kazanç dilediğini belirtti.

Heyet daha sonra hasadı yapılan muzun yıkanıp depolanmasının yapıldığı depolara geçerek çalışmaları yerinde incelediler.

 

OKUNMA SAYISI : 377                        HABER TARİHİ : 08-10-2019  13:30:41
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.