Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

ARSUZ’LUNUN GÖNLÜNDE YATAN ASLAN: DR. RİYAT KIRMIZIOĞLU

Yazdır
Paylaş
Yerel seçim kazanının kaynamaya başladığı şu günlerde, hem partiler hem de aday adayları halkın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
ARSUZ’LUNUN GÖNLÜNDE YATAN ASLAN: DR. RİYAT KIRMIZIOĞLU
Partiler yerel seçimlerde en güçlü aday üzerinde odaklanmaya çalışırken, aday adayları da iddialı seçim çalışmalarıyla hem partilerin hem de halkın teveccühünü kazanmaya çalışacak.  Bu yerel seçimlerde adı konmasada aday belirlemede tüm partilerin parolası “DEĞİŞİM”...  Ne demişler,  değişmeyeni değiştirirler...

Hatay’ın turizm gözdesi Arsuz’da da hem adayların hem partilerin yerel seçim çalışmalarını değişim parolasıyla yürüttüğü bilinen bir gerçek. Ezici bir çoğunlukla Arsuz’da  seçimi kazanmasına rağmen sadece protokollerde boy gösteren, cafe park açılışlarında kırmızı kurdele kesen, futbol etkinliklerinde meşin yuvarlağa boş kaleye gönderen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın bekleneni verememesi dolayısıyla CHP’nin Arsuz’da aday değişikliğe gideceği kulislerde yüksek sesle konuşuluyor.  Son 4.5 yılda dişe dokunur bir hizmeti bulunmayan, hizmet üretiminde Büyükşehir Belediyesinin desteğini arayan, günü kurtarmaya çalışan yönetecileri belediyenin çeşitli birimlerine monte eden Başkan Culha, belediyede oluşturduğu eş, dost ve yakın akraba kadrosuyla da büyük tepki topluyor. Arsuz’un en önemli sorunlarından biri işsizlik,  ama Başkan Culha’nın ve yakınlarının böyle bir sıkıntısı bulunmuyor.

Turizm gözdesi ilçenin en büyük mahallesi olan Karaağaç Mahallesi, son 4.5 yılda en az hizmet alan bölge olarak anılıyor. Halbuki Karaağaç halkı seçimlerde Başkan Culha’yı yalnız bırakmadı ve yerel seçimlerde büyük oy patlamasıyla kendisine en büyük desteği verdi.  Ama görüyoruz ki gelinen noktada Karaağaç’a bir çivi dahi çakılmamış, bir çiçek dahi ekilmemiş ve yapılan tüm organizasyonlar ve konserler Arsuz kent merkezi ve civarındaki yerlerde gerçekleştirilmiş. Tüm bunlar halkın dile getirdiği Başkan Culhaya yönelik eleştirilerden bir demet...

Yerel seçimler yaklaşırken Arsuz’un en ucra  köşesi Kale köyünden Uluçınar’a kadar kime sorsanız Başkan Culha’nın artık süper emekliliğe ayrılması gerektiğini ve  üzerine ölü toprağı serpilmiş kent görünümündeki Arsuz’da değişimin şart olduğunu dile getiriyor.

Peki halk nazarında en popüler aday kim mi?

Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar...

Yiğit Arsuz halkının da gönlünde yatan aslan Dr. Riyat Kırmızıoğlu olduğu her yerde  açık ve net olarak dinlendiriliyor.

Gittiği her yerde büyük sevgi gösterileriyle karşılanan, CHP’nin neferi ve halkın adamı Dr. Riyat Kırmızıoğlu’nun yerel seçimlerde aday olması için halkın ve CHP’nin önde gelen isimlerinin baskısı olduğu kulislerde konuşuluyor. 

Dr. Kırmızıoğlu yerel seçimlerde adaylık açıklar mı bilinmez, kesin olan bir gerçek var ki Arsuz halkı Onu çok seviyor ve Onu istiyor...

Arsuz’da un var, şeker var, su var, ama helva yok.Vizyon sahibi, ileriyi gören bir lideri yok.  Dr. Riyat Kırmızıoğlu’nun adaylık açıklaması durumunda CHP’nin önde gelen isimlerinin ve halkın desteğiyle CHP Genel Merkezi’nin kesin olarak kendisini aday göstereceği alttan alta konuşuluyor.

Sokaktaki vatandaşın nabzı şu :

Zaman ne gösterir bilinmez ancak kesin olan birşey var ki DR. RİYAT KIRMIZIOĞLU ARSUZ’A ÇOK YAKIŞIR...

 

OKUNMA SAYISI : 664                        HABER TARİHİ : 30-08-2018  10:04:52
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.