Arsuz ve Samandağ Yolu Hizmete Açıldı
4 Adayın yarıştığı CHP Arsuz İlçe Kongresinde Başkan Mahmut Şirin Oldu
Arsuz Devlet Hastanesi İçin Baskılar Devam Ediyor...

Başkan Güven, “Anne Sütü Yetmiyor Diye Bir Kavram Yoktur”

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediyesi tarafından, Uzman Doktorların katılımıyla, Arsuz Nikâh Salonunda,'Anne Sütü, Emzirme ve Ek Gıdaya Geçiş’ konulu panel gerçekleşti.
Başkan Güven, “Anne Sütü Yetmiyor Diye Bir Kavram Yoktur”
Arsuz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, Uzman Doktorlar Perihan Yasemen Canöz Karaca ve Mehmet Ali Yavuz’un konuşmacı olarak katıldığı panele, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Birim Müdürlerinin yanı sıra anne ve anne adayları yoğun ilgi gösterdi.

Bir Belediye Başkanı olarak değil, Dr. Asaf Güven olarak konuştuğunu belirten Başkan Asaf Güven, “ Anne sütü çok önemli bir konu. Özellikle benim yıllar yılı üzerinde durduğum, çok çok önem verdiğim bir konu. Ben, hekimlik hayatım boyunca, tanıyanlar biliyor, her zaman anne sütü dedim. Bizim öğrencilik yıllarında mama ön plandaydı, hatta bütün Avrupa’da ön plandaydı. Ben şiddetle muhalefet ederek anne sütü dedim. Bu yaşa geldik hala anne sütü diyoruz. Ama gördük ki doğruyu söylemişiz. Önemi de gittikçe de artıyor. Anne sütü yetmiyor diye bir kavram yoktur. Hayatım boyunca bunu söyledim. Çok özel durumlar dışında, özel konular dışında anne sütü yetmezliği diye bir şey yoktur. Emdikçe anne sütü artar, “ifadelerini kullandı.

Ardından, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Uzman Doktorlar Perihan Yasemen Canöz Karaca ve Mehmet Ali Yavuz’a teşekkür belgelerini takdim ederek, tüm katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 130                        HABER TARİHİ : 17-12-2019  08:26:47
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.