Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

Başkan Güven, “Medya Tarafsız Olmalıdır”

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Gazeteciler Cemiyeti tarafından, Arsuz Kaymakamlığı Konferans Salonunda düzenlenen “Yeni Medya ve Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı- Zararları” konulu seminerine katıldı.
Başkan Güven, “Medya Tarafsız Olmalıdır”
Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fırat Ata ve İskenderun Özel Palmiye Hastanesi Uzman Psikolog Sevgi Kirmit’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, sosyal medya kullanımında yapılan hatalar ve bu hataların sonucunda ortaya çıkan olumsuzluklar anlatıldı.

Medyanın halkın sesi olduğunu belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Medya olmadığı zaman bizim bilgilenme ve çevredeki haberleri alma imkânımız azalıyor. Ama günümüz teknolojisinde medya çok geniş bir alanı kapsadığı için, zaman zaman kontrolü de biraz zorlaşmış durumda. Medya tarafsız olmalıdır. Var olan haberleri halka, vatandaşa doğru iletmekle sorumludur. Ama üzülerek belirtmeliyim ki günümüzde medya; yandaş medya, muhalif medya veya değişik şekillerde adlandırılıyor. Dünyada böyle bir medya, böyle bir kavram yoktur. Medya, gerçekçi olmalıdır,  doğruları halka yansıtmalıdır. Böyle bir medya istiyoruz. Türkiye’de medyanın tarafsız ve gerçek haberleri yansıtmasını diliyorum,” dedi.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcılarının katıldığı seminere özellikle öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

OKUNMA SAYISI : 314                        HABER TARİHİ : 11-12-2019  09:57:22
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.