Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Başkan Savaş: “Hatay Kimliği Olan Bir Şehir”

Yazdır
Paylaş
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Alper Altun’un sunduğu TGRT Haber’in konuğu oldu.
Başkan Savaş: “Hatay Kimliği Olan Bir Şehir”
TGRT Haber ekranlarında konuşan ve Hatay’ın UNESCO tarafından gastronomi şehri seçilmesine ilişkin bilgiler paylaşan Başkan Savaş, “ Orta Doğu ve Anadolu’nun kesişim noktasında bulunmamız ve atalarımızdan aldığımız binlerce yıllık kültürümüz, birçok medeniyete ev sahipliği yapmamız bir şehir kültürü oluşturmuş ve bu kültür yemeklerimizde vücut bulmuştur. Hatay kimliği olan bir şehir biz bu kimliği markalaştırmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

EXPO 2021’in Hatay’da gerçekleştirilmesinin kente sağlayacağı katkılar hakkında da önemli noktalara değinen Başkan Savaş, kenti umut vadeden geleceğine ve EXPO 2021’e hazırlamak için birçok çalışmaya imza attıklarını belirtti. HBB’nin Ulaşım Master Planı ve Asi Nehri rehabilite çalışmalarının büyük bir titizlikle sürdürüldüğüne dikkat çeken Başkan Savaş, kentin yanı başında yaşanan savaş sona erdiğinde Hatay’ın tüm sektörlerinin kalkınmış olması için çaba harcadıklarını belirtti.

2018 EMİTT’E HATAY’IN STANDI DAMGA VURDU

Hatay’ın değerlerinin ülkenin hatta dünyanın her yerinden insana ulaşması için projeler ürettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Savaş, yakın zamanda katılım sağladıkları EMİTT’te en güzel standın Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu vurguladı. EMİTT’te Hatay standında kurulan ve doğal seslerin kullanıldığı tünelin içerisinde Tarihi Uzun Çarşı’nın tanıtıldığını ifade eden Başkan Savaş, Hatay mutfağının da 3 boyutlu fotoğraflarla katılımcılara tanıtıldığını ifade etti.

HADO İÇİN KARA GÖRÜNDÜ

Samandağ ve İskenderun’dan, Mersin, Gazimağusa ve Beyrut’a kadar uzanan bir güzergâhta deniz otobüsü seferleri başlatılacağını söyleyen Başkan Savaş, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) ile yolcu taşımacılığının yanı sıra hafif yük taşımacılığı da yapılabileceğini belirtti.

HATAY’IN MELEKLERİ KUPAYI HEDEFLİYOR

HBB Kadın Basketbol Takımı’nın EuroCup’taki başarılarına da değinen Başkan Savaş, takımın kupayı hedeflediğini söyledi. 

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 514                        HABER TARİHİ : 26-02-2018  10:39:15
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.