Höyük Krom Madeni İstemiyor
Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı

Başkan Savaş, ‘‘Sanatçılarımızı Başarılı Çalışmalarından Dolayı Kutluyorum’’

Yazdır
Paylaş
Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk Müziği Korosu, 15 Kasım Çarşamba günü Antakya Kültür Merkezi’nde “Kalplerin Altın Şarkıları” adlı hafızalara kazınan bir müzik ziyafeti sundu.
Başkan Savaş, ‘‘Sanatçılarımızı Başarılı Çalışmalarından Dolayı Kutluyorum’’
Farklılıkların zengin birlikteliğinin ezgilere döküldüğü bu muhteşem gecede dev kadrosuyla müzikseverlerin kulaklarının pasını silen Şef Gürcan Sovuksu yönetimindeki Türk Müziği Korosu’nun iki bölümden oluşan solo, koro ve saz ekibinin performansı izleyicileri mest etti.

Türk Müziği Konserine spor, sanat, kültür faaliyetlerinde yaptığı ve desteklediği işlerle adından sıkça söz ettiren Hatay’ın takdirini kazanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, HATSU Genel Müdürü  MehmetÇaparali,  HBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kilisli, HBB Daire Başkanları,  sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda sanatsever katılım gösterdi. Konser sonunda ustalara taş çıkartan performanslarıyla kısa bir sürede bu organizasyonu hazırlayan başta  GürcanSovuksu olmak üzere tüm sanata gönülverenleri  tebrik eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu koro birkaç arkadaşımız dışında amatör kişilerden oluşmaktadır. Hatay halkının sanatla buluşması için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, ‘‘Ciddi bir emek harcayarak bizlere bu organizasyonu hazırlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yanı başımızda bir ülke var ki orada kan ve gözyaşı var. Hatay da barış ve huzur var. Şehrimizdeki ve ülkemizde huzuru ve barışı her zaman söylediğimiz gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği önemden ve bizlere gösterdiği yolda tüm sanatçılarımızı kutluyorum ifadelerini kullandı. Türk Müziği’nin nadide eserlerini seslendiren koro ekibinin, icra ettiği ezgilerle izleyiciler zaman zaman duygu dolu anlar yaşarken, kimi zaman da hareketli şarkılara coşku ve neşe içerisinde eşlik ettiler. Konser sonunda tüm salon ayakta ellerinde Türk Bayraklarıyla İzmir Marşı’na eşlik ettiler. Konser sonunda Başkan Savaş ve Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu birbirinden eşsiz eserleri ile Hataylılara muhteşem konser yaşatan Türk Halk Müziği Korosu’na ve Şef Gürcan Sovuksu’ya çiçek takdim ettiler.

OKUNMA SAYISI : 968                        HABER TARİHİ : 20-11-2017  10:06:59
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.