Objektif Gazetesi olarak Arsuz Belediyesini Ziyaret Ettik
HGC İskenderun Temsilcisi Sönmez'den Baro Başkan Yardımcısı Çakıcıya Ziyaret
 Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubeden “İskenderunda Eğitim –Öğretim”  Konulu Çalıştay Düzenlenecek
Doğu Anadolu Fay Hattındaki Deprem Aktivitesi Güneybatı (kahramanmaraş) Ve Güneye (hatay) Doğru Mu Göç Ediyor?

Başkan Savaş’ın İlk Kurşun Mesajı

Yazdır
Paylaş
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Milli Mücadele’de ilk kurşunun atılışının 100. yılı olması nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Savaş’ın İlk Kurşun Mesajı
Yayımladığı mesajında ilk kurşunun atıldığı Dörtyol’un, Anadolu’nun bağımsızlığını kazanmasında önemli rol oynadığını vurgulayan Başkan Savaş, “Serhat ilçemiz Dörtyol’da ilk kurşunun atılmasıyla yanan bağımsızlık meşalesi bugün 100 yaşındadır. Kara Mehmet Çavuş’ların, Hacı İlyas Hoca’ların, Kara Hasan Paşa’ların verdiği bağımsızlık mücadelesi aziz milletimizin yeniden dirilişini sağlamıştır. Onların sergilediği azim ve kararlılık sadece bu topraklara değil tüm cihana örnek olmuştur. Ne mutlu ki böyle cesur ve kahraman insanların evlatlarıyız. Bundan 100 sene önce atılan ilk kurşunun anlamını ve değerini hiçbir zaman unutmayacağız. Tüm bu duygu ve düşüncelerimle 100 yıl önce vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize, kasteden işgalcilere karşı mücadele eden Başkomutanımız Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

OKUNMA SAYISI : 366                        HABER TARİHİ : 19-12-2018  14:18:14
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.