19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi
İskenderun'da Dehşet Anları
Doktor Asaf Güven'in Yoğun çabası ve mesaisi ile başlatılan asfalt çalışması bölge halkında sevinçle karşılandı.

Behice Güven, Arsuz'un Üreten Gücü Kadınlarla Buluşuyor

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in eşi emekli öğretmen Behice Güven “ Kadın Eli Semt Pazarı “ için mahalle mahalle gezerek Arsuz’un üreten gücü kadınlarla buluşuyor
Behice Güven, Arsuz'un Üreten Gücü Kadınlarla Buluşuyor
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in eşi emekli öğretmen Behice Güven, Arsuz Belediyesinin kadınlara yönelik projesi olan “ Kadın Eli Semt Pazarı “ için mahalle mahalle gezerek Arsuz’un üreten gücü kadınlarla buluşuyor.

Arsuzlu kadınların hem aile hem de yerel ekonomiye katkı sağlamak adına, ekmeğini taştan çıkaran kadınların talep ve önerilerini dinleyen Behice Güven, Arsuz’da kadınların üretime katılmasına dair hayata geçirecekleri projelerle hem üreten ellerin, hem de Arsuz’un kazanacağını dile getirdi.

Her mahalleye giden ve kısa sürede hayata geçirmek istedikleri Kadın Eli Semt Pazarları hakkında kadınlara bilgi veren Güven, bu pazarlarda, kadınların evlerinde yaptıkları zeytin, turşu, salça, yumurta, nar ekşisi, saç ekmeği ve birçok ürünü pazarlayabileceklerini belirtti. Behice Güven; “Hepiniz sac ekmeği yapıyorsunuz. Sac ekmeği, şu sıralar çok ilgi görüyor ve şehirde de çok alıcı buluyor. Siz doğal, yöresel ürünler üreteceksiniz. Şehirli buna hasret zaten. Biz Arsuz Belediyesi olarak üretilen tarım ürünlerini, el işlerini ve gıdaların tanıtımını yaparak, bu ürünlerin markalaşması ve pazarlanması için gereken tüm çalışmaları yapacağız. Bu pazarlarımızı herkese duyuracağız,” dedi.

Arsuz’un Uluçınar ve Karaağaç Mahallesinde yer alan semt pazarlarında isteyen tüm mahalle kadınları organik ürünlerini satıp aile ekonomisine katkıda bulunabilecek.

 

OKUNMA SAYISI : 48                        HABER TARİHİ : 27-08-2019  11:06:02
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.