Askerleri Taşıyan Zırhlı Araç Uçuruma Yuvarlandı
19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi
İskenderun'da Dehşet Anları

Belen Atatürk Parkında, Atatürk Anma Programı Gerçekleşti

Yazdır
Paylaş
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ölümünün 80.yıldönümü münasebeti ile hazırlanan Anma Programı saat 09:00’da Belen Atatürk Parkında; Belen Kaymakamı Hayrettin BASKIN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri, Okul Müdürleri, vatandaşlar ile bir grup öğrencinin katılımı gerçekleştirildi.
Belen Atatürk Parkında, Atatürk Anma Programı Gerçekleşti
Anma Programı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saat 09.05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile Anıt alanındaki program tamamlandı. 

Atatürk’ü Anma programına saat 09.30’da Belen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam edildi. Program, Okul Müdürü İbrahim BİLGİN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, “Atatürk’un Son Günleri” filminden bir kesit sunumu, "Atatürk Neredesin" oratoryosu, Belen’in görselleri içerisinde okul öğrencilerince hazırlanan “Gençliğin Ata'ya cevabının” video gösterimi, günün anlam ve önemine binaen ilçe genelinde okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

OKUNMA SAYISI : 246                        HABER TARİHİ : 12-11-2018  10:13:04
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.