Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

Belen'de Çanakkale Zaferini Bir Grup Öğrenci Ve Vatandaşların Katılımıyla Gerçekleşti

Yazdır
Paylaş
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103.Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan program saat 09:00’da Belen Atatürk Parkında Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Gazilerimiz, Okul Müdürleri eşliğinde bir grup öğrenci ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başladı.
Belen'de Çanakkale Zaferini Bir Grup Öğrenci Ve Vatandaşların Katılımıyla Gerçekleşti
Çelenk sunma töreni; Kaymakamlık ve Belediye    Başkanlığı  çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması, Saygı Atışı, Kaymakam AYDIN’ın Şehitlik Defterini imzalaması ve İlçe Müftülüğü Vaizi Rıza TOZ’un dua okuması ile tamamlandı.

Bahçeşehir Koleji Konferans Salonunda saat 09:30’da başlayan Anma etkinliklerinde ise;İssume İlkokulu Müdür Yardımcısı Ebru YILDIZBER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması, “18 Mart” adlı oratoryo, “Çanakkale” adlı piyes, Çanakkale Savası video sunumu, “Çanakkale Destanı” adlı oratoryo, Koro eşliğinde Çanakkale türküleri ile devam ederek hafta dolayısıyla düzenlenen İlkokullar arası “Çanakkale Geçilmez” konulu şiir,  ortaokullar arası düzenlenen resim yarışması, ortaokullar arası “En Son Kale Çanakkale” konulu öykü, Liselerarası“BuBir Destandır”konulu şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokolce ödüllerin verilmesi, günün anlam ve önemini yansıtan resim sergisinin gezilmesi ve misafirlere Çanakkale savaşında askerlerimizin tükettiği hoşaf-ekmek ikramı ile sona erdi. 

 

 

OKUNMA SAYISI : 739                        HABER TARİHİ : 19-03-2018  09:42:20
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.