Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

Bir Türkiye Birinciliği Daha

Yazdır
Paylaş
İskenderun Raks Spor Kulübü, 18-22 Haziran tarihlerini arasında Erzincan ilinde yapılan Muay Thai Minikler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında yine derece ile döndüler.
Bir Türkiye Birinciliği Daha
İlimizi ve ilçemizi katıldığı her şampiyonada en iyi şekilde temsil eden Raks Spor Kulübünün sporcusu Fevzi Dokumacı, minikler  34 kg. da Türkiye  birincisi olurken, Baran Köksal'da Yıldızlar 71 kg. Türkiye üçüncüsü oldu.

Erzincan ilinde gerçekleştirilen Muay Thai  Minikler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına ülke genelinden yaklaşık 750 sporcu  katıldı. Geniş katılımın yaşandığı Türkiye Şampiyonasına İskenderun'u temsilen Raks Spor Kulübü katıldı. 8 sporcu ile katıldığı şampiyonada minikler 34 kg. Fevzi Dokumacı Türkiye birinciliğini elde ederken, yıldızlar 71. kg. Baran Köksal Türkiye 3. sü oldu. Elde edilen bu başarının ardından Raks Spor Kulübü sporcuları Fevzi Dokumacı ile Baran Köksal, Türkiye Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazandılar. İki sporcuda seçmelerde başarılı olurlarsa milli takım forması ile dünyada şampiyonasında ülkemizi ve İskenderun'u temsil edecekler.

Elde edilen bu başarının tesadüf olmadığının altını çizen Raks Spor Kulübü Yöneticisi Hülya İlbeyi, "Katıldığımız tüm şampiyona ve turnuvalarda mutlak dereceler ile dönüyoruz. Son olarak Erzincan'da yapılan Türkiye Şampiyonasında Türkiye birinciliği elde eden Fevzi Dokumacı ve Türkiye üçüncülüğünü elde eden sporcularımız Baran Köksal'ı kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Ümit ediyorum ki bu sporcularımız milli takım formasını giyme başarısını da gösterirler.

Antrenörümüz Serdar Keskin ile birlikte çocuklarımıza ve gençlerimize sporu sevdirmek bunu yaparken de onları doğru eğitim verme konusunda işi hakkıyla yaptığımıza inanıyorum. Bunun en büyük göstergesi de katıldığımız şampiyona ve turnuvalarda elde ettiğimiz  başarılarımızdır.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza öz güvenlerini kazanmaları konusunda onlara en iyi gelecek şey spordur. Spor kulübümüzde amacımız çocuklarımızın geleceği için ve çocuklarımızı sporcu ruhu ve ahlakını onlara öğretmektir.  Özellikle okulların tatile görmesi ile birlikte ağır ders ortamından çıkan öğrencilerin buraya gelip vücutlarında barındırdıkları o stresi burada atabilirler. Öğrencilerimiz aile ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürmekteler" dedi.

 

OKUNMA SAYISI : 533                        HABER TARİHİ : 26-06-2019  10:58:22
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.