HGC İskenderun Temsilcisi Sönmez'den Baro Başkan Yardımcısı Çakıcıya Ziyaret
 Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubeden “İskenderunda Eğitim –Öğretim”  Konulu Çalıştay Düzenlenecek
Doğu Anadolu Fay Hattındaki Deprem Aktivitesi Güneybatı (kahramanmaraş) Ve Güneye (hatay) Doğru Mu Göç Ediyor?
Arsuz Karaağgücü Spor'dan Başkan Asaf Güven'e 10 Numaralı Forma

BU KADARI DA PES!

Yazdır
Paylaş
SOSYAL TESİS Mİ? EĞLENCE MEKANI MI? BEACH CLUP MI?
BU KADARI DA PES!
Şaka gibi rezalet...  Arsuz Belediyesi İmar Ltd. Şti. ait Karaağaç Mahallesi 20 m yol üzeri denize sıfır Rhosus Micana Sosyal Tesisleri ile ilgili  iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu sosyal tesis belli bir ücret karşılığında 3 yıllığına Arsuz Belediyesi İmar Ltd. Şti.den kirarlanıyor. Karaağaç Yaylakent Sahil Yolunda bulunan Rhossus Micana Sosyal Tesisin her iki yanından  yaklaşık 50 m tel örgüler çekilerek  insanların denize girme hakkı gasp ediliyor.

  İnsanların orada yüzebilmesi için önce tesis içine girilmesi gerekiyor...  Diğer örgüsüz kalan bölümler kayalık taşlık olduğu için insanlar yüzemiyor.  Halbuki sosyal tesis olmadan önce orası özellikle her Karaağaçlının mutlaka oralarda yüzdüğünü görmek mümkündü. Kiralayan işletmeci tesisin kumundan tutun denizden taşından otundan herşeyinden para kazanmayı kendine görev saymış... Tesisin her iki yanı öyle bir hale getirilmiş ki özel canlı müzik sahnesi bile kurulmuş. Kurulan özel ses ışık sistemleri dolayısıyla  her türlü eğlence partileri çevredeki site sakinlerinin büyük tepkisine yol açıyor. 

Çevrede bulunan site sakinleri yaptığı açıklamalarında : “ Biz buraya dinlenmeye tatil yapmaya geliyoruz. Madem ki gece kulubü tarzında bir mekan açılacaktı, Arsuz yolu üzerinde konutlara uzak nezih bir yerde bu tesisi açabilirlerdi. Bu sosyal tesisin işletmecisi Arsuz Belediyesinde kimin torpilisi ki bu kadar ayrıcalıklı?“ diye sitemde bulunuyorlar. Sadece site sakinlerin sesini yükseltmiyor 20 m üzerinde çok sayıda eğlence ve bu tür işletme sahipleri de “Biz kendi mekanlarımıza cuval dolusu para ödüyoruz. Ama birilerine denize sıfır yerde öyle bir kıyak geçiliyor ki gündüz beach clup akşam saatlerinde ise gece kulubü tarzında bir mekana izin verilerek adeta ekmeğimize taş koyuluyor. Arsuz ‘da denetimler ne zaman başlayak. Yoksa Arsuz ilçe sınırlarında ŞERİF TAYTIS kuralları geçerlide biz mi bilmiyoruz. Siz sosyal tesis olarak verilen bu yerin  her iki yanından yaklaşık 50 m tel örgü çekilerek yapılan ek bölümlerden haberdar mısınız.  Yoksa burası verilirken kafana göre takıl ekmeğine bak  mantığıyla mı verildi.” diyerek serzenişte bulundular.

 

OKUNMA SAYISI : 1174                        HABER TARİHİ : 26-07-2018  10:40:42
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.