19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi
İskenderun'da Dehşet Anları
Doktor Asaf Güven'in Yoğun çabası ve mesaisi ile başlatılan asfalt çalışması bölge halkında sevinçle karşılandı.

Çamur, Meral Aran Kaysı'nın Ellerinde Şekilleniyor

Yazdır
Paylaş
Çamura şekil veren Aran Sanat Resim Heykel Atölyesi sahibi Meral Aran Kaysı, Ayvalık Belediyesine 3. eserini yapıyor.
Çamur, Meral Aran Kaysı'nın Ellerinde Şekilleniyor
8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Ayvalık Belediyesinin siparişini 4.5 aylık bir emeğin sonunda bitme aşamasına getiren Atölye Sahibi Kaysı, eserin Pazartesi günü döküme götürüleceğini belirtti.

İskenderun'da olduğu gibi Türkiye'nin bir çok ilinde eserleri bulunan Aran Sanat Resim Heykel Atölyesi sahibi Meral Aran Kaysı, bu kez hünerlerini Ayvalık Belediyesi için konuşturdu. Barışı simgeleyen elinde zeytin dalı bulunan kadın figürünün yanında kedi ve köpek figürlerinin de bulunduğu bu eseri Emrah Ateşli, Hüseyin Öcal ile birlikte yaptıklarının altını çizen Atölye Sahibi Meral Aran Kaysı, "Ayvalık Belediye Başkanı Sayın Rahmi Gençer'in siparişi üzerine böyle bir çalışmayı yaptık. Barışı simgeleyen zeytin dalı ve hiç birbirleri ile anlaşamayan kedi köpek figürleri kullandık. Bu bizim Ayvalık ilçesine yaptığımız 3. eser oluyor. 2.5 metre uzunluğunda bronz dökme olacak olan bu eserimizi, 4.5 aylık bir çalışmanın ardından bitirme noktasına getirdik. Şuanda çalışmamız eseri bronz döküme hazır hale getirdik. Pazartesi günü de dökümü yapılması için İstanbul'a götüreceğiz. Bu eserimizi 8 Mart  Dünya Kadınlar Gününe yetiştirip, o gün tören ile açılışı yapılacak noktaya getireceğiz" dedi. 

OKUNMA SAYISI : 2040                        HABER TARİHİ : 19-02-2016  09:33:03
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.