Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

CHP Arsuz Adayı Asaf Güven, "Arsuz, Tüm Mahalleleri İle Bir Bütündür!"

Yazdır
Paylaş
Aday belirleme sürecinin uzaması nedeniyle biraz da olsa geç adaylığı açıklanan CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven, seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde geçiş yaptı.
CHP Arsuz Adayı Asaf Güven,
//Arsuz Objektif//

 Hem halkla hem de sivil toplum örgütleri ile bir araya gelen CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Güven,  Arsuz ilçesini almamanın kendileri için yeterli olmadığının altını çizerken, mutlaka Hatay Büyükşehir Belediyesinin de alınması gerektiğinin altını çizdi.

Bugünkü ilk ziyaretini Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karaağaç Şubesine meclis üyesi adayları ile birlikte gerçekleştiren  CHP Başkan Adayı Güven, Şube Yönetimi ile bir ara geldi. Gelen konukları selamlayan ADD Şube Başkanı Kemal İşkarak, "Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinde yana tavrımız bellidir. Arsuz'a adaylığınız hayırlı olsun. Arsuz'a önemli projeler ve işler katacağınıza inanıyoruz" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği bizim için önemli ve nadide kitle örgütlerinden biri olduğunu söyleyen CHP Belediye Başkan Adayı Asaf Güven, vatandaşların anlık çıkarlarını bir kenara atıp memleket çıkarlarını göz önünde tutmak gerektiğini vurguladı. Adaylık sürecinin uzamasından dolayı seçim çalışmalarına geç başladığını ifade eden Başkan Adayı Güven, "Arsuz mahalleleri arasında hizmetlerde uzak tefek dengesizlik olmuştur. Biz hizmetleri paylaştırmada eşit olmasına önem vereceğiz. Meslek edindirme kursları açacağız. Tarım bölgesi de olan ilçemizde tarıma büyük önem vereceğiz. Kooperatifleşme gidilmesi için belediye olarak buna öncü olacağız. Turizm ile ilgili girişimlerimiz olacak. Bu konu ile ilgili her alanda işin ehli insanların içerisinde olacağı komisyonlar kuracağız yeni yeni projeler üreteceğiz. Pratik olan projeleri hemen hayata geçireceğiz.

Daha ağır hizmetlerin hayat bulması için Büyükşehir Belediyesinin desteği olmadan çok zor o nedenle de büyükşehiri de almamız gerekir. Büyükşehir Belediyesinde de sayın Lütfü  Savaş'a destek vermenizi bekliyorum.

Meclis üye listesi bizim dışımızda gelişti. Belediye meclis üyeliği dağılımında eksiklikler olmuştur. Şimdi bunu tartışmak doğru değil. listeye giren arkadaşlar kötü veya çalışmayacak anlamına da gelmiyor. Seçilen arkadaşlarımızın da partimizin bir neferi olarak çalışacaklardır" dedi.

Eleştiriye açık bir insan olduğunun da altını çizen Güven, "Beni övseniz de eleştirseniz de biz yapılması gereken hizmeti mutlaka yaparım! Arsuz, tüm mahalleleri ile bir bütündür. Bizim birlikteliğimizi parçalamak için bunu kullanıyorlar. Çünkü şuanda sekiz beldenin birleşimi ile oluşan Arsuz'un en hassas konusu budur. Bizler buna mahal vermeyelim. Sizlerden de ricam olaylara Arsuz gözü ile bakalım.

Görevi Madenli Çıkarları İçin Bıraktım!

Madenli Belde Belediye Başkanı olarak onbirbuçuk yıldır görev yaptım. Kıt bütçe ile beldeye en iyi şekilde hizmet ettim. Memur statüsünde olduğumdan emekliliğim yaklaştı, 50 Bin TL gibi bir tazminat parasını emekli sandığından alacaktım. Emekli sandığı da bu parayı belediyeden talep edecekti. Bir Madenli halkının bile parasını kendime haram etmişim kendime. O nedenle tazminat paramın belediyeden çıkmaması için ayrıldım. Birde başa gelenler koltuğa yapışıyor, kalkmak istemiyor. İstifa mekanizmasının var olduğunu da gösterebilmek istedim. Ayrıca bu koltuk halkın isteyen oturabilir" dedi.

 

OKUNMA SAYISI : 465                        HABER TARİHİ : 26-02-2019  11:21:10
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.