Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Köklü
Askerleri Taşıyan Zırhlı Araç Uçuruma Yuvarlandı
19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi

Defne İlçesi Uğur Mumcu Bulvarı'na Trafiği Rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi

Yazdır
Paylaş
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Defne ilçesinde trafik akışı için yetersiz gelen, yaya ulaşımı için güvenli olmayan ve trafik kazalarının da sıkça yaşandığı Uğur Mumcu Bulvarı’nda güzergâhı kullanan vatandaşların rahat nefes alacağı dev bir projeyi hayata geçirmek için gün sayıyor.
Defne İlçesi Uğur Mumcu Bulvarı'na Trafiği Rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğünde Hatay’ın 15 ilçesinde altyapı ve üstyapı sorunlarını en aza indirmek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam eden HBB ekipleri, trafik sorunlarını büyük oranda çözecek projelerle de kentin çehresini değiştiriyor.

Son yıllarda artan nüfusa bağlı olarak yetersiz hale gelen yaya ve araç trafiği güzergâhlarının yenilenmesi ile birlikte ihtiyaçlara göre düzenlenmesi amacıyla projeler üreten HBB, Defne’de bulunan ve önemli geçiş noktalarından biri olan Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki Battı Çıktı Projesi ile ulaşımı rahatlatan hizmetlerine bir yenisini daha ekleyecek.

Uğur Mumcu Bulvarı’nda hayata geçirilecek battı çıktı projesinin değerlendirilme sürecinin tamamlandığını kaydeden HBB yetkilileri, uygulama projelerinin hazırlanma sürecinde olduğu projenin Haziran ayı içerisinde ihale edileceğini bildirdi.

Ayrıca güvenli ulaşımın sağlanması amacıyla hazırlanan bu proje ile Uğur Mumcu Caddesi ile Şükrü Güçlü Bulvarı’na direkt geçiş sağlanacak.

OKUNMA SAYISI : 2131                        HABER TARİHİ : 14-06-2016  11:48:52
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.