Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı
Başkan Güven, “Hep Beraber Bu Doğa Katliamına, Hepimize Zarar Verecek Bu Olaya Karşıyız”

Demirci Ustaları, Katılımcıları Büyülemeye Hazırlanıyor...

Yazdır
Paylaş
Osmanlı Motifleriyle, batının estetik anlayışını harmanlayarak sıcak demirle buluşturan Demirci Salah Usta firması, 10-14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da yapılan "İhtisas Yapı Fuarı"na katılıyor.
Demirci Ustaları, Katılımcıları Büyülemeye Hazırlanıyor...
Osmanlı Motifleriyle, batının estetik anlayışını harmanlayarak sıcak demirle buluşturan Demirci Salah Usta firması, 10-14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da yapılan "İhtisas Yapı Fuarı"na katılıyor. İskenderun'da bulunan Demirci Salah Usta firması işletmecileri, Salah ve Kenan Çapar kardeşler, dantel gibi işledikleri, demir ile katılımcıları büyülemeye hazırlanıyorlar.

İskenderun'daki atölyelerinde sessiz, ama çok iddialı bir şekilde çalışarak "Lafa Bakılmaz, Aynası İştir Kişinin" sözünü iddialı çalışmalarıyla kanıtlayan Salah ve Kenan Çapar kardeşler, İstanbul'da 10-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan                   Türkiye'nin en büyük İhtisas Yapı Fuarında stand açarak, birbirinden güzel çalışmalarını sergileyecekler.

 

 

Sıcak demiri dantel gibi işleyerek ruh veren Çapar Kardeşler, tasarımı ve üretimi kendilerine ait olan çalışmalar tamamen el yapımı olup, butik çalışmalar yapmaktalar. Eserlerini birçok uluslararası fuarlarda yerli ve yabancı ziyaretçilerle paylaşıp, büyük ilgi görmüşlerdir. Batının sanata olan ciddiyetini, estetiğini, Osmanlı kültürü ve motifleriyle harmanlayarak sıcak demire ruh veren Demirci Salah Ustanın yapmış olduğu eserler, Türkiye'nin pek çok yerinde mevcuttur. Bununla beraber Kenan Çapar, mesleki araştırma geliştirme adına Avrupa'nın birçok kentinde müze ve atölyelerde araştırmalarda bulunmuştur. 

OKUNMA SAYISI : 3124                        HABER TARİHİ : 07-05-2016  13:40:24
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.