Askerleri Taşıyan Zırhlı Araç Uçuruma Yuvarlandı
19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi
İskenderun'da Dehşet Anları

Dingil; Onları Hayata Tutunması İçin Ne Kadar Çabalarsak, Bizler De O Denli Huzurlu Oluruz"

Yazdır
Paylaş
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Down Sendromlu çocuklarımızın her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil,Down Sendromu Farkındalık Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Dingil; Onları Hayata Tutunması İçin Ne Kadar Çabalarsak, Bizler De O Denli Huzurlu Oluruz
 Belediye Başkanı Seyfi Dingil mesajında Down Sendromunun genetik bir farklılık olduğunu ifade ederek şunları söyledi.

 “İskenderun Belediyesi olarak Down Sendromlu çocuklara karşı son derece duyarlıyız.Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Bölgede ilk defa oluşturduğumuz DownCafe projesi ile İskenderun'daki engelli vatandaşlarımızı hayata bağlayacak olan bir projeyi hayata geçirdik. Eve hapsolmuş engelli vatandaşlarımızı hayata tutunduracak, daha farklı ve özel bir yaşam sürmelerine yol açacak Down Cafe projemiz ile çocuklarımız rehabilite ediliyor, eğitim alıyor, sosyalleşiyor. Düzenlediğimiz projelerle onların sosyal hayata katılmalarını sağlıyoruz.

 Engelli insanlarımızı ne kadar mutlu edersek, onları hayata tutunması için ne kadar çabalarsak, bizler de o denli huzurlu oluruz. Bu vesile ile 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününü kutluyor, İskenderun’da yaşayan tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.”

 

 

OKUNMA SAYISI : 504                        HABER TARİHİ : 21-03-2018  09:49:20
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.