Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Eylemde Geçlik Projesi İskenderun'da Gerçekleşti

Yazdır
Paylaş
Avrupa Birliği ile Türk Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında desteklenen, topluma gönüllülük bilincini aşılamanın yanında gönüllü çalışan kişi sayısını artırarak paylaşımcılığı destekleme ve sosyal yaşamı iyileştirme amacı güden “Youth in Action” (Eylemde Gençlik) isimli Gençlik Projesi 24 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri İskenderun’da gerçekleştirildi.
Eylemde Geçlik Projesi İskenderun'da Gerçekleşti
Proje Yürütücülüğü, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi ve aynı zamanda profesyonel basket hakemi olan Emre Yeldaş tarafından yapılan ‘Gençlik Projesi’ kapsamında; Türkiye, Bulgaristan, Letonya, İtalya ve Hırvatistan’dan gelen toplam 42 genç gönüllü katılımcıEngelliler Haftası’nda farkındalık oluşturmak için İskenderun Gençlik Spor Salonu’nda Limakport İskenderun Engelliler Basketbol Spor Kulübü ile gösteri maçı yaptı.

Bilim, teknoloji ve girişimcilik projeleri yanında kültür, sanat, spor ve sosyal sorumluluk projelerine her fırsatta destek veren İSTE öğrencileri de misafir öğrencilerle birlikte “Eylemde Gençlik” isimli Gençlik Projesi’ne iştirak ederek, hem engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek veonlarla empati kurmak için hem de azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağına işaret etmek için tekerlekli sandalyelere oturdu ve basketbol gösteri maçı yaptı. Limakport İskenderun Engelliler Basketbol Spor Kulübü oyuncularına karşı direnç gösteremeyen ve fark yiyen öğrenciler, maçın karma takımlar şeklinde yapılmasını isteyince maçın geri kalan kısmı başa baş geçti.İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin de forma giydiği maçta, kadraja çok çarpıcı kareler yansıdı.

Konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, toplumun her kesimini engelli insanlarımızın sorunlarına duyarlı olmaya ve onlara destek olmanın yanında onlarla birlikte bütünleşmek ve sinerji oluşturmaya davet ederek; “Engellilerin sıkıntılarına dikkat çekmek ve onlarla empati kurmak için bugün tekerlekli sandalyelere oturduk ve birlikte bir gösteri maçı yaptık. Bunu yaparken, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını da vurgulamak istedik.Bu şehrin tekerlekli sandalye basketbol takımı ligde çok başarılı sonuçlar alıyor, ampute milli takımımız dünya ikincisi oluyor, bu başarıları ile hepimizi gururlandırıyorlar, örnek oluyorlar. Hep birlikte daha çok kenetlenirsek, onları daha çok desteklersek, onların önünü daha çok açarsak, onlara fırsat verirsek ve daha çok birlikte çalışırsak başarıların daha da artacağına yürekten inanıyorum. Ayrıca bu gönüllülük projesine imza atan İSTE öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

OKUNMA SAYISI : 513                        HABER TARİHİ : 03-12-2018  10:39:13
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.