Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Güven; " Engelli Vatandaşlarımızın Hayatın Her Alanında Aktif Olarak Yer Almalarını Sağlamak Bizim Görevimizdir"

Yazdır
Paylaş
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesi ile çeşitli programlara katıldı.
Güven;
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Meclis Üyeleri ile birlikte Engelsiz Arsuz Derneği tarafından, Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu topluluğunun sergilemiş olduğu tiyatro gösterisi ve Panel’e katıldı.  Tüm insanların kusuru olduğunu belirten Başkan Güven, “ Engelli olmak kişinin kendi isteği ile gerçekleşmez. Engelli olmalarının sebeplerinden en başında bizlerin toplum olarak ihmali gelmektedir. Engelli olan kardeşlerimizin büyük bir bölümü sağlık ihmalleri sonucu oluşmuştur. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Hamilelik sırasında, doğum sonrasında, alınmayan tedbirler sonucunda oluşan hastalıkların tedavilerinde geç kalınması birçok kardeşimizin engelli olmasına neden oldu. İlçe genelinde engelli kardeşlerimiz için neler yapılabileceği konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve onları üretime, emeğe katmak adına neler yapılabileceği konusunda gerekli çalışmaları yapacağız. Kendilerine yeten bireyler olmaları, engelsiz bir yaşam sürmeleri adına hepimiz, hep birlikte yardımcı olacağız. Bu çalışmalara, toplumu bilinçlendirmekle başlamak gerekir. Toplum olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında aktif olarak yer almalarını sağlamak bizim görevimizdir.  Engelleri ortadan kaldırmayı insanlığımızın bir gereği olarak görmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli kardeşlerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü” kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

 Özel Gökmeydan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Uluçınar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkeziniziyaret eden Başkan Asaf Güven,Burada tüm engelli vatandaşlarımızın gününü kutladıktan sonra, Gökmeydan Mahallesinde bulunan bir engelli vatandaşımızı evinde ziyaret ederek, tüm engelli vatandaşlara yanlarında oldukları mesajını verdi.

 

 

OKUNMA SAYISI : 258                        HABER TARİHİ : 04-12-2019  08:24:50
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.