Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

HATODER Başkanı Kerimoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Yazdır
Paylaş
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı.
HATODER Başkanı Kerimoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Kerimoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında şunlara değindi;Dünya’da ve ülkemizde aile birliğinin vetoplumun en önemli unsuru, hatta temel yapı taşı olan kadınlar özellikle annelik görevleriyle fedakârlık ve özverinin temelini oluşturmaktadırlar.Kadınların aileleri için yapmış oldukları sayısız fedakârlıklarısaymakla bitirmek mümkün olmadığı gibikadınlar artık zamanımızda annelik görevlerinin yanı sıra toplumsal, siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel ve daha birçok alanda önemli görevler üstlenmekte birlikte, toplumumuzun her kademesinde kadınlarınbaşarılıolması, her geçen gün başarılı kadın sayısının artış göstermesi ülkemizin sosyal ve ekonomik alanda dışa dönüklüğünün vekalkınmışlığınınönemli bir göstergesidir.

   Toplumumuzun temelini oluşturan kadınlarımızın günümüzde halen ülkemizin bazı bölgelerinde çocuk yaşta evlendirildikleri, eğitim haklarının ellerinden alındığı, bunun yanındaaile içi şiddete maruz kaldıklarını ve birçok olumsuzlukları yaşadıklarını görsel ve yazılı medyadan zaman zaman takip etmekteyiz.Bunlara benzer olumsuzlukları kendi çevremizden birinin yaşamamasını istediğimiz gibi diğer kadınlarımızda bunlara benzer olumsuzlukları yaşamamalıdır. Bu konuda şiddete başvuran kişi veya kişiler yasalar karşısında hak ettiği cezayı almalıdırlar.Dünyada ve ülkemizde adı şiddet olan bu olumsuzlukların önüne geçmek için biz sivil toplum kuruluşlarıher konuda olduğu gibi bu konuda da üzerimize düşen görevleri, devletimizin kamu kurum kuruluşlarıyla sürekli işbirliği içerisinde olmalı yaşanan olumsuzluklarakarşı alınması gereken tedbirlere hep beraber sahip çıkmalıyız.

Kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik atılacak her adım kadınlarımızın hayata daha çok tutunmalarını gelecek yarınlara güvenle, huzurla ve umutla bakmalarını sağlayacağı gibi aile içerisinde de çocukların yetişmesinde sağlam temeller oluşturacaktır.Bu duygu ve düşünceleriçerisinde tüm kadınlarımızın‘’8 Mart Dünya Kadınlar Gününü’’ kutlar, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler getirmesini temenni ederim.

 

 

OKUNMA SAYISI : 393                        HABER TARİHİ : 08-03-2019  08:20:51
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.