Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

HBB Genel Sekreteri Maden; “HADO, Vatandaşlarımızda Büyük Heyecan Yarattı "

Yazdır
Paylaş
Hatay Büyükşehir Belediyesinin (HBB) en önemli projelerinden biri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO), İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının (İTSO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda yeniden masaya yatırıldı.
HBB Genel Sekreteri Maden; “HADO, Vatandaşlarımızda Büyük Heyecan Yarattı

Toplantıya,  Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HBB daire başkanları ve Meclis üyeleri, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, STK temsilcileri ile oda başkanları katılarak görüş bildirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HADO projesinin hayata geçirilmesine karşı çıktığı yönündeki iddiaları reddetti.HADO projesi için uzun süre fizibilite çalışması yaptıklarını belirten Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HADO  projesinin halkı heyecanlandıran bir proje olduğunu belirterek, “HADO, vatandaşlarımızda büyük heyecan yarattı. Hatay’ın tanıtımına, turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan bu projenin önündeki engeller bir an önce kaldırılarak projenin hizmete girmesi sağlanmalıdır” dedi.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin 4. büyük limanının İskenderun Limanı olduğuna dikkat çeken Mehmet Maden şunları söyledi: “Her türlü ayrımcılığa karşıyım. Dağın öteki yakası diye bir şey söz konusu olmamalıdır. Hizmetlerimiz bütün Hatay halkı içindir. Bu proje gündeme geldiğinde gemiyi satın alsaydık bugün 10 milyon lira kâr ederdik. Ancak mecliste önümüzü görelim düşüncesi konuyu bu günlere getirdi. Biz her türlü çalışmayı titizlikle inceledik ve hazırladık. Kıbrıs’ta 35 bin insanımız yaşıyor ve en büyük sıkıntıları kargo taşımacılığı. 330 yolcu kapasiteli, her yolcu için en az 70 kilo kargo taşıma hacmine sahip, 3 saatte Kıbrıs’a gidebilecek bir gemiden bahsediyoruz. Projenin,  Hatay halkına ait bir iskelenin kullanılıp kullanılamayacağı konusuna indirgenmesini kınıyorum. Sonuçta Hatay’ın ekonomisine, turizmine, tanıtımına katkı verecek bu projenin önündeki engeller bir an önce kaldırılmalıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak 2021 EXPO’ya giderken ulaşım ve lojistik sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Derdimiz iskelede veya çevresinde büfe, kafe gazino yapmak değil, hizmet üretmektir” dedi.

Toplantının sonunda HBB Genel Sekreteri Maden, misafirperver ev sahipliğinden ötürü İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

OKUNMA SAYISI : 583                        HABER TARİHİ : 05-10-2018  12:04:19
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.