Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

HBB,“Hatay’ın Çiçekleri, Çiftçinin Ekmeği” Projesine Jüri Özel Ödülü Layık Görüldü

Yazdır
Paylaş
32 üye belediyenin 91 projeyle başvurduğu ve bu yıl onuncusu düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışması sahiplerini buldu.
HBB,“Hatay’ın Çiçekleri, Çiftçinin Ekmeği” Projesine Jüri Özel Ödülü Layık Görüldü
Hatay Büyükşehir Belediyesinin kadın üreticilere destek vermek üzere hazırladığı “Hatay’ın Çiçekleri, Çiftçinin Ekmeği” projesi, Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda Büyükşehir Belediyeleri Sosyal Sorumluluk Kategorisi Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Böyle anlamlı bir ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, yerli üretimin ve üreticinin desteklenmesine ilişkin projelere gelecekte de yer vereceklerini dile getirdi.

Başkan Savaş’ın 3 yıl önce başlattığı Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği Projesi ile Hatay’da peyzaj amaçlı kullanılan bitkilerin büyük çoğunluğu kadınların emekleriyle üretiliyor. Proje kapsamında Hatay’da gerçekleştirilecek olan EXPO 2021 organizasyonunda kullanılacak bitkilerin de Hataylı kadın üreticiler tarafından yetiştirilmesi sağlanacak.

 

OKUNMA SAYISI : 386                        HABER TARİHİ : 17-10-2018  10:27:42
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.