Höyük Krom Madeni İstemiyor
Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı

Heykeltraş Kaysı'dan Ankara'ya Bir Eser Daha

Yazdır
Paylaş
Türkiye'nin bir çok ilinde eserleri bulunan Aran Sanat Atölyesi Sahibi Heykeltraş Meral Aran Kaysı, Ankara'ya nostaljik eski fotoğrafçı heykeli yaptı...
Heykeltraş Kaysı'dan Ankara'ya Bir Eser Daha
Ankara'nın Altındağ Belediyesine eski fotoğrafçı heykeli yapan Aran Sanat Atölyesi Sahibi Heykeltraş Meral Aran Kaysı, bu eseri iki aylık bir çalışma sonucunda tamamladıklarını söyledi. Heykeltraş Kaysı, heykelin Altındağ ilçesini montajının yapıldığını da belirtti.

İskenderun'da yıllardan beri faaliyet gösteren Aran Sanat Atölyesi, sadece bu bölgeye değil ülke geneline eserler yapmaya devam ediyor. Son olarak Ankara'nın Altındağ ilçesinin Belediye Başkanı Veysel Tiryaki tarafından sipariş edilen fotoğrafçı heykeli büyük titiz bir çalışma sonunda tamamlanıp Altındağ ilçesine montajı yapıldı.  Konu ile ilgili bilgi veren Aran Sanat Atölyesi Sahibi Heykeltraş Meral Aran Kaysı, "Sayın Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin  geçmiş kültürümüzü yaşamak adına bizden talep ettiği nostaljik eski fotoğrafçı heykeli iki aylık bir çalışma sonunda Emrah Ateşli ile birlikte tamamladık.

İstanbul heykel döküm atölyesinde bronz dökümü yapılan heykelimiz Ankara Altındağ ilçesinde bulunan hamam önüne montajı yapıldı" diye konuştu.

Heykeltraş Meral Aran Kaysı, İskenderun'da sanatın var olduğunu ve var olmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

 

OKUNMA SAYISI : 1500                        HABER TARİHİ : 18-05-2018  14:03:39
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.