Höyük Krom Madeni İstemiyor
Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı

Heykeltraş Meral Aran Kaysı'dan Bir Eser Daha...

Yazdır
Paylaş
Aran Sanat Atölyesinin eserleri, sanatını bu kez İslahi ilçesi için konuşturdu...
Heykeltraş Meral Aran Kaysı'dan Bir Eser Daha...
Ülkemizin bir çok yerinde sanat eserleri bulunan ve atölyeleri İskenderun'da olan Aran Sanat Atölyesi, Gaziantep'in İslahiye ilçesine "Üzüm" heykeli yaptı. Heykeltraş Meral Aran Kaysı, 4.5 metre boyunda yapılan Üzüm heykelinin Gaziantep-İslahiye yoluna montajının yapıldığını belirtti.

Gaziantep'in İslahiye İlçesi Belediye Başkanı Kemal Vural'ın talebi üzerine üzüm heykeli yaptıklarını söyleyen Heykeltraş Meral Aran Kaysı, hunharlı bir çalışmanın ardından üç aylık bir süre zarfında heykeli tamamladıklarından söz etti. Emrah Ateşli ve Ahmet Türker ile birlikte üzüm heykelini yaptıklarını söyleyen Heykeltraş Kaysı, "Yapılan heykelde üzümler üç metre büyüklüğünde, bir buçuk metre sapı ve yapraklar olmak üzere heykelin toplam boyu 4.5 metreyi buldu. Alt kaidesi yani heykelin taşıyıcısı da üç metre boyundadır. Verdiğimiz uzun bir emeğin ardından tamamladığımız Üzüm heykeli Gaziantep-İslahiye yolunda 20 metre çapındaki bir kavşağa montajı yapıldı" dedi.

Ülkemizin bir çok iline sayısız eserler yapan Heykeltraş Meral Aran Kaysı, atölyelerinin bulunduğu İskenderun Belediyesinden de bir talebin gelmesini beklediklerini söyledi. 

OKUNMA SAYISI : 997                        HABER TARİHİ : 16-12-2017  11:30:33
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.