Höyük Krom Madeni İstemiyor
Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı

İBB Şehir Tiyatroları,Zeytin Dalı Harekâtı’na Destek Programı Kapsamında İskenderun’da Tiyatro Oyunu Sahneleyecek

Yazdır
Paylaş
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları,ZeytinDalı Harekâtı’ndan etkilenen Hatay Halkına manevi destek ve moral vermek amacıyla; ‘Hisse-i Şayia’isimli tiyatro oyununu İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda 6 Mart 2018Salıakşamı saat 20.00’da sahneleyecek.
İBB Şehir Tiyatroları,Zeytin Dalı Harekâtı’na Destek Programı Kapsamında İskenderun’da Tiyatro Oyunu Sahneleyecek
İBB Şehir Tiyatroları, Ülkemizin sınırlarını canını ortaya koyarak koruyan Mehmetçiklere ve Hatay halkına moral vermeye geliyor. İBB Şehir Tiyatroları Kurumsal web sitesinden yapılan açıklamada;Şehir Tiyatrolarının toplumun ayrılmaz bir parçası olduğu vurgulanarak; "Şehir Tiyatroları, iyi gününde de kötü gününde de Türk milletinin yanındadır. Hepimizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmış ve ülkemizin güvenliğini ve bölgenin barışını sağlamak amacıyla terör unsurlarına karşı kapsamlı bir operasyon başlatılmıştır. Şehir Tiyatroları ailesi olarak Devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Tek dileğimiz, kahraman askerlerimizin zaferi ve Afrin Zeytin Dalı operasyonu sayesinde sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak kurulmasıdır" denildi.

Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda Hatay’a gelecek olan ve yönetim, sanatçı ve teknik ekipten oluşan 115 kişilik Şehir Tiyatroları kadrosu İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda sahne almadan önce Zeytin Dalı Harekâtı’na manevi destek amacıyla askeri karargâh ziyareti de gerçekleştirecek.

"Hisse-i Şayia" oyununuÜCRETSİZ olarak izleyebilecek seyirciler, oyun hakkındaki detaylı bilgilerehttps://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/Activity/Detail/27 adresinde bulabilir.

 

 

OKUNMA SAYISI : 807                        HABER TARİHİ : 05-03-2018  11:17:18
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.