Arsuz Devlet Hastanesi İçin Baskılar Devam Ediyor...
ARSUZ HALKI DEVLET HASTANESİ İSTİYOR
ARSUZ'A DEVLET HASTANESİ ŞART...
Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Köklü

İskenderun Kitap Fuarı Kitap Kurtları İle Dolup Taştı

Yazdır
Paylaş
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ev sahipliğinde düzenlenen 1. İskenderun Kitap Fuarı'nın son iki gününde katılım rekor seviyelere ulaştı.
İskenderun Kitap Fuarı Kitap Kurtları İle Dolup Taştı
Birbirinden ünlü yazarların imza günleri ve söyleşileri nedeniyle kitap kurtları ile dolup taşan Fuar’ı 10 günde ziyaret edenlerin sayısı 100 bin’i buldu.

Kitapseverler için müthiş bir fırsata dönüşen1. İskenderun Kitap Fuarı, okuyucuları sevdikleri yazarlarla buluşturdu. Hafta sonunda; Bahadır Yenişehirlioğlu, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Günbay Yıldız, Sinan Yağmur ve Ahmet ŞİMŞİRGİL de1. İskenderun Kitap Fuarı'na katıldı ve sevenleri ile buluştu. Hayranlarının kitaplarını imzalayan Bahadır Yenişehirlioğlu, Kahraman Tazeoğlu, Sinan Yağmur ve Ahmet Şimşirgil,İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Paşa Konferans Salonu’nda söyleşi yaparak okurları ile buluştular.

Aynı zamanda Payitaht Abdülhamid Han dizisinde Tahsin Paşa rolüyle oynayan ünlü yazar Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasında sevenlerine hayatından örnekler verdi. Dinleyiciler arasından seçtiği minik bir çocuğa asistanlık görevi vererek yanına oturtan Yenişehirlioğlu, tarihimizi iyi okuyup iyi değerlendirmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Daha sonra konuşan ünlü yazar Kahraman Tazeoğlu yazarlığa nasıl başladığını anlattı. Gençlik yıllarında bir kıza âşık olduğunu ve bunun karşılığını alamamasından dolayı kendini yazarlığa verdiğini söyledi. Kitapseverlerle buluştukları için mutluluklarını ifade eden Sinan Yağmur ve Ahmet Şimşirgil de söyleşilerinde kitaplarının hikâyeleri ile ilgili hatıralarını anlattılar. Samimi sohbetleri dikkatle izlenen yazarların konferansları büyük ilgi gördü ve katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof.Dr.Türkay DERELİ’yi makamında ziyaret eden Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Günbay Yıldız ve Sinan Yağmur İskenderun’da olmaktan çok mutlu olduklarını ve İskenderun için bir ilk olan bu fuarın gelecek yıllarda da tekrar edilmesinin adeta bir zorunluluk olduğunu ifade ettiler.

OKUNMA SAYISI : 488                        HABER TARİHİ : 20-11-2017  11:24:42
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.