Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

İSTE, İlk 20’ye Girdi

Yazdır
Paylaş
AK Parti Hatay Milletvekili Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi Makamında Ziyaret Etti
İSTE, İlk 20’ye Girdi
Milletvekili Türkoğlu’nun Rektör Dereli’ye Gerçekleştirdiği Nezaket Ziyaretine; AK Parti Hatay 22. Dönem Milletvekili Mehmet Soydan ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Yasin Taşar da Eşlik Ettiler. İskenderun Teknik Üniversitesi’nin Geldiği Nokta, Plan ve Projeler, Gelecek Vizyonu ve İhtiyaçlarının Masaya Yatırıldığı Ziyaret Vesilesiyle, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Dereli, Milletvekili Türkoğlu’na Üniversitenin Güncel Durumuna İlişkin Bilgi Verdi.

Prof. Dr. Türkay Dereli, Web of Science’nin Veri Tabanına Göre 107 Devlet Üniversitesi Arasında Bilimsel Araştırmalar Kategorisinde İSTE’nin 19. Sıraya Yerleştiğini Söyledi. Akademik Başarıya Paralel Olarak Öğrenci Memnuniyet Oranında da Kayda Değer Bir Yükseliş Elde Ettiklerini Vurgulayan Dereli; “İSTE, Teknoversite Vizyonuyla Akademik Yayınlarda 107 Üniversite Arasında 19. Sıraya Yerleşirken, Öğrenci Memnuniyetinde de Aldığı Gümüş Madalya İle ‘A+ Üniversite’ Statüsünü Elde Ederek Haklı Bir Gururu Yaşamaktadır” Dedi. Hatay’ı Gelir Arttırıcı Tedbirleri, Sosyal Dokudaki Rehabilitasyon, Üniversite-Sanayi İşbirliği, Tarım, Post-Modern Şehircilik Modeli, Turizm Gibi Pek Çok Alanda Gelişmişlik Endeksinde Türkiye’nin İlk 5 İli Arasına Yerleştirmeyi Hedeflediklerini Söyleyen Türkoğlu, Üniversitelerin de Akademik Anlamda Ortak Akla Hizmet Edecek Değerli Katkılar Sunmaları Gerektiğinin Altını Çizdi.

2015’te Kurulan İSTE’nin 3 Yıllık Süre Zarfında 107 Üniversite Arasında İlk 20’ye Girmesinin Takdire Şayan Olduğunu Vurgulayan Türkoğlu; “Siyaset Kurumu Olarak Her Alanda Hatay’ı İlk 5 İl Arasına Yerleştirmeyi Hedeflerken, İSTE ve MKÜ’nün de İlk 5 Üniversite Arasında Mütalaa Edileceği Günleri de Göreceğiz. Öğrenci Memnuniyet Değeri ve Akademik Başarı da Kısa Süre Zarfında Büyük Başarılara İmza Atan ve Geleceğin Büyük Türkiye’sinin Teknologlarını Yetiştiren İSTE, Teknoversite Misyonuyla İskenderun ve Hatay’ımız İçin Gurur Kaynağımızdır.” Dedi. Rektör Dereli,Üniversitenin İhtiyaç Duyduğu Her Noktada Desteklerini Esirgemeyen Milletvekili Türkoğlu’na ve Üniversitenin İlk Kuruluş Aşamasında Katkılarını Esirgeeyen AK Parti 22. Dönem Milletvekili Soydan’a Nazik Ziyaretleri İçin Teşekkürlerini Sundu.

 

 

OKUNMA SAYISI : 471                        HABER TARİHİ : 06-08-2018  16:21:35
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.