Objektif Gazetesi olarak Arsuz Belediyesini Ziyaret Ettik
HGC İskenderun Temsilcisi Sönmez'den Baro Başkan Yardımcısı Çakıcıya Ziyaret
 Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubeden “İskenderunda Eğitim –Öğretim”  Konulu Çalıştay Düzenlenecek
Doğu Anadolu Fay Hattındaki Deprem Aktivitesi Güneybatı (kahramanmaraş) Ve Güneye (hatay) Doğru Mu Göç Ediyor?

İSTE Öğrencileri, Teorik Bilgileri Pekiştirmek İçin Fabrika ve İşletmeleri İncelemeye Devam Ediyor

Yazdır
Paylaş
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri, teorik bilgilerini pekiştirmek için teknik geziler çerçevesinde fabrika ve işletmelerde inceleme yapmaya devam ediyor.
İSTE Öğrencileri, Teorik Bilgileri Pekiştirmek İçin Fabrika ve İşletmeleri İncelemeye Devam Ediyor
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, “Sac Metal Kalıpçılığı” dersi kapsamında ASAŞ’ın üretim tesislerini ziyaret etti. İSTE Öğretim Üyesi ve Rektör DanışmanıDoç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu öncülüğünde, Araştırma Görevlisi Mehmet Ali Güvenç eşliğinde düzenlenen ‘ders uygulaması’ niteliğindeki teknik gezide; ASAŞ üretim tesislerindeki sac metal kalıplarının üretim ve kullanım süreçleri incelendi.

 

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu teknik gezi ile ilgili yaptığı açıklamada; “ASAŞ’a yapmış olduğumuz teknik gezide, firmada, ürün/üretim süreçleri, sac metal kalıpları incelenmiş ve üretimde yeni yaklaşımlar konusunda detaylı bilgiler alınmıştır. Makine Mühendisi, Üretim Müdürü Hakan Solmaz, mühendis adaylarımızın her konudaki sorularını yanıtlamış ve mezuniyet sonrasında çizmeleri gereken profili, başarıya dönüştürmenin yollarını anlatmıştır. Meslek hayatları öncesinde büyük öneme sahip olan bu gezide, öğrencilerimiz İskenderun Teknik Üniversitesi’nde okumanın verdiği ayrıcalığı bir kez daha hissetmişlerdir” dedi.

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 510                        HABER TARİHİ : 19-12-2017  09:33:53
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.