Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

İSTE,4’üncü Kuruluş Yıldönümü’nü23 Nisan’da Kutlamaya Hazırlanıyor

Yazdır
Paylaş
İSTE,4’üncü Kuruluş Yıldönümü’nü23 Nisan’da Kutlamaya Hazırlanıyor
İSTE,4’üncü Kuruluş Yıldönümü’nü23 Nisan’da Kutlamaya Hazırlanıyor
23 Nisan 2015 tarihinde kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE),4'üncü Kuruluş Yıldönümü’nü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.

Teknoversite vizyonu ile inovasyon ve girişimcilik odaklı bir eğitim-öğretim ve araştırma ekosistemi oluşturmayı hedefleyen ve “23 Nisan” tarihinde kurulduğu için,çocuklara ve çocukların eğitimine de büyük önem veren İSTE, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve 4’üncü yaşını, gerçekleştirilecek birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak.

 

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “23 Nisan’da İSTE olarak 4 yaşına giriyoruz. Heyecanlıyız ve gururluyuz. Çocuklar gibi şeniz. Öncelikle Üniversitemizin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 4’üncü yıl coşkusunu, düzenlediğimiz bir dizi etkinlikle hep birlikte yaşayacağız. 4’üncü Teknoversite Günleri’nde Teknofest tadında etkinliklerimiz olacak. SOLO TÜRK Gösterisi ile başladık. 23 Nisan’da da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerimiz olacak. Türkiye’nin ilk Çocuk Teknik Üniversitesi’ni oluşturan İSTE, aynı zamanda Türkiye’de bir üniversitede faaliyet gösteren ilk ve tek Çocuk Kütüphanesi’ni de içinde barındırıyor. İSTE Çocuk Üniversitesi kapsamında faaliyet gösteren Çocuk Orkestrası ve Çocuk Korosu da bulunuyor.Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Tüm çocuklarımızı 23 Nisan’da İSTE Çocuk Üniversitesi’ne davet ediyoruz. Sürprizlerle dolu etkinliklerimize katılanlara‘İSTE’yi Tanıyalım’ isimli boyama kitabı da hediye edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 338                        HABER TARİHİ : 22-04-2019  10:03:35
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.