Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

İSTE'de “Sektörle Buluşma ve Kariyer” Eğitim Ve Buluşması Gerçekleştirildi

Yazdır
Paylaş
İş Dünyası ile Entegrasyon (İDE) programı kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından “Sektörle Buluşma ve Kariyer” eğitim ve buluşması gerçekleştirildi.
İSTE'de “Sektörle Buluşma ve Kariyer” Eğitim Ve Buluşması Gerçekleştirildi
Şartları sağlayan ve isteyen öğrencilerison sınıflarının son döneminde sektörle buluşturarak, teorik eğitimini aldığı bilgilerin birebir uygulamasını yapmalarını sağlayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE); İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) programı kapsamında Antalya ve Hatay’dan gelerek etkinliğe katılan turizm işletmeleri yöneticileri ileilgili öğrencileri “Sektörle Buluşma ve Kariyer” programında bir araya getirdi. İSTE Merkez Kampüsü’nde Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda yapılan programın açılış konuşmasında İSTETurizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İDE Koordinatörü Öğretim GörevlisiAyhan Varol BAYER; İş Dünyasıyla Entegrasyon programının başarılı bir şekilde uygulanmasının ve talep görmesinin İSTE ve Yüksekokul adına gurur verici olduğunu ifade etti. İskenderun Akçalı OtelleriYönetim Kurulu Başkanıİbrahim AKÇALI konuşmasında; otelcilik sektörünün bölgedeki gelişimi için İSTE’ye tüm desteklerini vermeye hazır olduklarını ifade etti. Onur Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BOYACIOĞLU da; kendisinin de Turizm İşletmeciliği mezunu olduğunu, turizmde üniversite düzeyinde eğitimin çok önemli olduğunu ve İSTE’ye desteklerinin tam olduğunu dile getirdi. Ardından sözü alan İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu mezunlarından Anemon İskenderun Otel Satış Yetkilisi Gizem YÜKSEKTEPELİ; sektör ile üniversitenin bütünlüğünün önemine değindi. Ramada İskenderun Oteli Operasyon Müdürü Ogün ZİDANOĞLU da; üniversite eğitimini tamamlayan yönetici adaylarının sektöre kazandırılmasında İSTE’nin ortaya koyduğu İDE modelinin yararlı olduğunu belirtti. Sektör temsilcilerinin İSTE’nin İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) programıyla ilgili destekleyici görüşlerini sunduğu program, Antalya/Belek’te faaliyet gösteren Ela QualityResort Hotel İnsan Kaynakları Yetkilisi ve İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu mezunu Yeşim AKBALIK ve Kat Hizmetleri Müdürü Suzan KÜTÜK’ün sunumlarıyla devam etti. Yeşim AKBALIK konuşmasında; üniversite sıralarından sektör ofislerinde yönetici olacak adaylara deneyimlerinden örnekler vererek, eğitimin önemine değindi.

Sektör temsilcilerinin konuşmalarının ardından,İDE (İş Dünyasıyla Entegrasyon) şartlarını taşıyan İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokuluson sınıf öğrencileri ile sektör temsilcileri birebir görüşme yapma fırsatı buldu. Görüşmeler sonunda; daha öğrenci iken kendilerini iş dünyasıyla tanıştıracak sektör şirketlerinde iş fırsatı yakalayan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Program sonunda, İSTETurizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alpaslan ATEŞ, tüm katılımcılara destekleri için teşekkür etti.

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 714                        HABER TARİHİ : 23-01-2018  08:27:48
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.