Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

İSTE'de Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 Konferansı

Yazdır
Paylaş
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zeka Konferansı (International Conference on ArtificialIntelligencetowardsIndustry 4.0)Merkez Kampüs’te Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda (Kırmızı Salon) yapılacak Açılış Töreni ile başlıyor.
İSTE'de Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 Konferansı
15-17 Kasım 2018 tarihleri arasında İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) yapılacak“Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zeka Konferansı”(“International Conference on ArtificialIntelligencetowardsIndustry 4.0”)Konferansı’nda; üniversiteler ve iş dünyasından gelen değerli katılımcıların Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 alanında yaptıkları çalışmalar sunulacak. Ayrıca, Konferans kapsamında; İletişim Yazılım Genel Müdürü ile Bursa Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Koray ALTUN moderatörlüğünde; firma temsilcilerinin de katılacağı “Üretim Uygulama Yazılım Sistemleri” konulu bir Çalıştay da gerçekleştirilecek.

 

Konferansa gönderilen çalışmaların değerlendirilmesinde Türkiye’deki üniversitelerdeki bilim insanlarının yanı sıra; yurtdışındaki üniversitelerindeki bilim insanlarının görüş ve önerileri de alındı.15-17 Kasım 2018 tarihleri arasında İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) yapılacak Konferansta; Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil BAYKASOĞLU, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan ÖZTEMEL, KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Novruz ALLAHVERDİ ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yalçın İŞLER Endüstri 4.0 ve Yapay Zeka konularındaki birikim ve çalışmalarını paylaşmak üzere davetli konuşmacı olarak yer alacak.

 

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, Konferansın Üniversite-Sanayi İşbirliği, Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0’a geçiş süreçleri için çok önemli bir platform oluşturduğunun altını çizerek; “Kendisini Endüstri 4.0’a adamış ve Üniversite 4.0 olma yolunda Teknoversite vizyonu ile ilerleyen İskenderun Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek bu Konferans’a Dördüncü Sanayi Devrimi’nin içinde yer almak İSTE’yen herkesi davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Konferans hakkındaki detaylı bilgi veprograma icaii4.iste.edu.tradresinden ulaşabiliyor.

 

 

OKUNMA SAYISI : 442                        HABER TARİHİ : 15-11-2018  09:08:21
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.