Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

İSTE’de“4. Teknoversite Günleri” İçin Hazırlıklar Tamam!

Yazdır
Paylaş
23 Nisan 2019 tarihinde 4. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), artık geleneksel hale gelenTeknoversite Günleri’nin dördüncüsünü gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor.
İSTE’de“4. Teknoversite Günleri” İçin Hazırlıklar Tamam!
İSTE, tüm bilim ve teknoloji dostlarını,2-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında (3 gün) Merkez Kampüs’te gerçekleşecek ‘4. Teknoversite Günleri’ne’ bekliyor.

Teknolojiyle üniversiteyi bütünleyen ve içselleştiren TEKNOVERSİTEvizyonu ile yola çıkan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE),TEKNOFEST tadındaki“Teknoversite Günleri” etkinliğinin dördüncüsünügerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor.Tescili İSTE’ye ait olan ‘TEKNOVERSİTE GÜNLERİ’dördüncü yılında; 2 Mayıs 2019 (Perşembe) – 4 Mayıs 2019 (Cumartesi) tarihleri arasında İSTE Merkez Kampüs’te gerçekleştirilecek. Özellikle bilim ve teknoloji dostlarının heyecanla beklediği 4. Teknoversite Günleri’ninaçılış töreni; 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Saat 10.00’da İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda (Kırmızı Salon) yapılacak.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; "Üniversitemizin ortaya koymuş olduğuTeknoversitevizyonu, yükseköğretimde yeni bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor. Bu yaklaşım, Üniversite – İş Dünyası entegrasyonunu da içeriyor. Bu işbirliği ile İskenderun'u bilim ve teknolojide bir Anadolu markası yapmak için çalışıyoruz. Teknoversite Günleri, bir anlamda eğitim-öğretim-araştırma yılı boyunca Üniversitemizde yapılan tüm faaliyetlerin özetlendiği, gösterildiği, teşhir edildiği ve bu ekosistemde yer alan herkesin buluştuğu önemli bir platformdur. Kapsamı ve içeriği ile, bu çerçevede Türkiye’de gerçekleştirilen ilklerden biridir.Bu bağlamda; özellikle bilim ve teknoloji ile yakından ilgilenen girişimcilerimizbaşta olmak üzere, herkesi bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Teknoversite Günleri’ne katılmaya davet ediyorum” dedi.

Bilim ve iş insanlarını, girişimcileri, teknoloji/inovasyon/Ar-Ge uzmanlarını, otoriteleri, öğrencileri ve ilgilileri bir araya getirecek “4. Teknoversite Günleri” zengin içeriğiyle katılımcılar için büyükfırsatlar sunacak. İSTE’li öğrencilerin bir yıllık emeklerini ve hünerlerini de sergileyeceği Teknoversite Günleri’nde; alanında uzman birbirinden değerli konuklar;inovasyon, teknoloji ve girişimcilik gündemine dair pek çok önemli konuda konferans, seminer ve eğitimler vererek katılımcıları bilgilendirecek. Teknoloji dünyasındaki güncel gelişmelerin aktarılacağı konferans, seminer ve panellerin yanı sıra; öğrenci topluluklarının kariyer günleri, eğitim programları, yarışmalar, proje sergileri, sportif ve kültürel faaliyetleri, sergiler, film gösterimleri, bisiklet gösterileri, uçuş simülasyonu ile sanal uçuş deneyimi, 3D yazıcı ile maket yapımı gösterisi, robot gösterileri ve yarışmaları, konserler ve benzeri gibi birçok faaliyet ve etkinlik4. Teknoversite Günleri’nde ziyaretçileri ve katılımcıları bekliyor olacak.

OKUNMA SAYISI : 351                        HABER TARİHİ : 29-04-2019  10:31:33
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.