Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

İTSO Tarafından Üyelerine Yönelik Bilgilendirme Seminerleri Aralıksız Devam Ediyor

Yazdır
Paylaş
Teknolojinin hızla arttığı günümüzde özellikle sanal ortamlarda kişi, kurum ve kuruluşların kişisel verilerine yönelik yapılan haksızlıklara karşı yapılması gerekenler en yetkili kişiler tarafından üyelere anlatıldı.
İTSO Tarafından Üyelerine Yönelik Bilgilendirme Seminerleri Aralıksız Devam Ediyor
İTSO’da düzenlenen bilgilendirme toplantısında,Avukat Tuğrul Sevim ve Bilgisayar mühendisi Burcu Deniz tarafından katılımcılara sine vizyon destekli olarak sunum yapılarak, mevzuatta yer alan konular anlatıldı.

Av.Tuğrul Sevim sine vizyon destekli olarak yaptığı konuşmasında; “Verilerin hukuka uygun işlemesi için tüm şartların birlikte oluşması gerekir. Bu şartlar rıza ve hatırlatma, aydınlatma, amaç ve süre ile sınırlı olmalı, ilkelere uygunluk sağlanmalıdır. Bu kapsamda veri sahiplerinin hakları ise verilerini saklama, silme, anonimleştirme,  bilgi güvenliği  ihlal ve olay yönetimi sürdürülebilirlik kavramları da veri tabanı ve kişisel bilgilerin korunmasında önemli etkenlerdir” dedi.

Bilgilendirme toplantısında, Kişilerin veri tabanlarının kullanılması, kullanılan bilgiler,  zararın giderilmesini istemesi, eksik veya yanlışlığın düzeltilmesi bilgilerin silinme  veya yok edilmeyi talep etmeleri konuları da ele alındı. Veri tabanı ile kişisel bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafında amacı dışında kullanılmasına karşı kişi kurum ve kuruluşlarının hukuki yönden haklarının korunması için sürekli bilgilendirme toplantısı yaptıklarını ve seminerler verdiklerini belirten  Av.Tuğrul Sevim,  bu kişileri veri tabanlarının korunmasına yönelik haklarını koruyabilecekleri, mevzuat kapsamında konuları avukatları ile birlikte görüşebileceklerini söyledi. Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde son buldu. 

OKUNMA SAYISI : 739                        HABER TARİHİ : 08-02-2018  11:20:11
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.