Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

KARAAĞAÇSPOR YÖNETİMİNDEN BAŞKAN CULHA’YA AĞIR ELEŞTİRİLER

Yazdır
Paylaş
Geçtiğimiz günlerde Arsuz Objektif Gazetesinde ve www.objektifgazetesi.com haber portalında yayınladığımız VAH KARAAĞAÇSPORUM VAH! başlıklı yazımızda, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın hem Karaağaçspor hem de bölgedeki sportif etkinliklere hiçbir desteğinin olmadığını yazmıştık.
KARAAĞAÇSPOR YÖNETİMİNDEN BAŞKAN CULHA’YA AĞIR ELEŞTİRİLER
Haberimiz Arsuzda geniş yankı bulmuştu. Adeta kriz o günden geliyorum dedi ve  Karaağaçspor yönetiminin dünkü sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımlarıyla doruk noktasına ulaştı.  Karaağaçspor yönetimi yayınladığı basın bildirisiyle Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’ya çok sert eleştirilerde bulundu.  Başkan Culha’nın Karaağaçspor’a hiçbir desteğinin olmadığını belirtildiği açıklamada öyle ifadeler yer aldı ki bakalım Başkan Culha bu sert eleştiriler karşısında nasıl bir tavır takınacak, kamuoyu bu sorunun yanıtını merakla bekliyor. İşte Karaağaçspor yönetimin yayınladığı bildiride başkan Culha’ya yönelik eleştirileri:

 

ÖNEMLİ DUYURU..!

 

Saygıdeğer Arsuz ve Karaağaç Halkı;

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın kulübümüz Karaağaçspor’a bakış açısı ve tavrının üzücü bir boyuta ulaşması nedeniyle bu açıklamaya lüzum görülmüştür.

 

Bugüne kadar Karaağaç sporun amatör kümenden bir üst lig olan süper amatöre ve yarı profesyonel lig olan BAL ligine yükselmesinde maddi ve manevi Emeği olan kulüp başkanı sayın Nevzat İNAN ve değerli yönetim kurulu üyeleri dışında Arsuz belediyesinin tek bir yardımı ve desteği olmadığınının bilinmesini isteriz.

 

Bildiğiniz üzere Karaağaç spor, tüm yaş gruplarında 800’e yakın sporcu sayısıyla bölgenin en büyük ve yıldız futbolcu yetiştiren spor kulübü olarak hizmet vermektedir.

Bugüne kadar onlarca yıldız futbolcuyu profesyonel kulüplere, futbol dünyasına kazandıran Karaağaç spor, Hatay’ın ve özelinde Arsuz’un tanıtımında üstlendiği misyonun ve sorumluluğunun farkında emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

 

Takdir edersiniz ki; Spor dalları arasında futbol oldukça maliyetli, emek ve sorumluluk isteyen önemli bir daldır.

Küçük yaşlarda keşfedilen bir futbolcunun yetişmesi ise yıllar sürmektedir.

Belediye Başkanı Nazım Culha’nın deyimiyle; “Yıldız futbolcu tarlası” olan Karaağaçspor, tüm yaş gruplarında başarıdan başarıya koşarken, sadece yönetim kurulu üyelerinin fedakarlıklarıyla bugünlere gelmiştir.

Lakin, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın kulübümüze yaklaşımı, bakış açısı oldukça üzücü bir seviyeye ulaşmakla birlikte, kulübün finanse edilmesi, desteklenmesi hususundaki tüm rica ve taleplerimiz sonuçsuz kalmış verilen hiçbir söz yerine gelmemiş ve iki yıldır ''sabredin olacak'', ''bekleyin halledeceğiz, yardımcı olacağız'' sözleri sabretmemizi sağlasa’da sonucu hüsran olmuş hiçbir söz yerine gelmemiştir.

 

Bölgenin en büyük spor kulübünün maddi sıkıntılarını , kendi içinde gidermesi açısından ve bir gelir elde edebilmek adına Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal tesislerden birinin tahsisi talebimiz de ‘alay edercesine’ Başkan Nazım Culha ve Karaağaçlı Başkan Yardımcısı Sedat Deveci tarafından engellenmiştir.

Buna rağmen belediyeden tekrar ricacı olmuş kulübe maddi gelir sağlaması açısından Arsuz Belediyesi’ne ait farklı Sosyal tesislere talip olduğumuzda, tesislerin ihale ile verileceğini tarafımıza ileten Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, sosyal tesisleri ihalesiz bir şekilde yakınlarına peşkeş çekerek bizleri şaşırtmış, kamuoyunu yanıltmış ve de şahsına duyulan güveni de zedelemiştir.

Karaağaçspor’un tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli olan finansın, sosyal tesis ve benzeri ticari faaliyet üzerinden sağlanması talebimizin reddedilmesi 800’e yakın sporcumuz ve aileleri başta olmak üzere, yönetim kurulumuz ve taraftarlarımızı büyük bir üzüntüye sevketmiştir.

Karaağaçsporun grubunda bulunan İskenderunspor ve Kırıkhanspor’a iki takımın belediye başkanları Seyfi Dingil ve Ayhan Yavuz sıkıca sarılıp sahip çıkmış iken, milyonlarca para ile transfer, ulaşım, konaklama ve personel giderlerini İskenderun ve Kırıkhan Belediyeleri karşılıyor iken; Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın Karaağaç spora destek olmayıp yalnız bırakmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

Karaağaçspor’un üst liglere çıkmaması ve başarılı olmasını istemediği anlaşılan Arsuz Belediye Başkanı Sayın Nazım Culha, Kulüp Başkanımız Sayın Nevzat İnan’a bizzat “Sporu sevmiyorum, olumlu bakmıyorum” diyerek de tüm spor severleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

 

Bu minvalde; Karaağaçspor’u her ziyaretinde ve kalabalık toplantılarda yaptığı konuşmasında ‘bölgenin gurur kaynağı bir yıldız futbolcu tarlasıdır, bu kulübe sonuna kadar desteğim olacaktır ’ şeklinde ‘Çelişkili’ söyleminin karşılığı olan tavır ve adımların samimiyetle atılması konusunda Arsuz Belediye Başkanımız Sayın Nazım Culha’yı gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Karaağaç spor Yönetim Kurulu

 

Nevzat İnan

Selim Köybaşı

Emir Aracı

İsa Kays Berkyürek

Recep Mercan

Haşim İnan

Doğan Çam

Yılmaz Çoban

Fehim Aşkar

Ruskullah Yılmaz

Hasan Tümkaya

Mithat Deveci

Züher Ekenel

Ozan Yılmaz

Murat Arslan

Mehmet ali Çapar

 

OKUNMA SAYISI : 658                        HABER TARİHİ : 01-09-2018  11:05:13
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.