Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Kaymakam Yönden'den “10 Ocak Türk İdareciler Günü” Mesajı

Yazdır
Paylaş
10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk Mesleki Toplantı başlangıç kabul edilmek suretiyle, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda alınan karar gereğince; 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.
Kaymakam Yönden'den “10 Ocak Türk İdareciler Günü” Mesajı
Ülkesine ve insanlarına hizmet etme aşkı ile çalışan, “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” prensibi ile görev yapan Mülki İdare Amirleri, devletimizin önemli bir yapı taşıdır. Vali, Vali Yardımcısı, Kaymakam ve diğer devlet kademelerinde bulunan Mülki İdare Amirlerimiz, Devleti ve Hükümeti temsil ederken sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, devlet ile vatandaşlarımız arasındaki güven ve sevgi bağlarının da güçlenmesini temin ve tesis etmektedir. İdareciler, bulundukları mevkide yasalar gereği devleti ve hükümeti temsil yetkisine sahip, vatandaşımızın mutluluğu ve refahı için hizmet eden toplumsal önder konumundadır. Şehirlerimizin ve ilçelerimizin daha mamur hale gelmesi, üretim ve yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla mülki idare amirlerimiz bir orkestra şefi gibi çalışmaları koordine ederek, kamu kuruluşları yerel yönetimlerimiz, meslek odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile işbirliği ve koordinasyon halinde çalışmalara yön vermektedir. Yürüttüğü çalışmalar takdire şayan olan idarecilerimiz, yöneticilerimiz ve bürokratlarımız, devletle millet arasında, kurumlarla vatandaşlarımız arasında temel bir köprü vazifesini ifa etmektir.

Mülki İdare Amirlerimiz, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle çalışırken, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde ve mesleki tecrübelerin paylaşılmasında bizler için önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Vazife başında şehadete intikal eden Mardin/Derik Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih SAFİTÜRK başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan tüm mülki idare amirlerimizi rahmet ve şükranla anarken, görevini şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan meslek büyüklerime sağlık ve mutluluklar niyaz ediyor, mensubu olmaktan gurur duyduğum bu ulvi mesleği ülkemizin her köşesinde özveriyle tezahür ederken, bizleri karar vermekten ziyade tatbik ve icra edebilecek güç ve yeteneğe kavuşturan devlet büyüklerimize arz-ı şükranlarımı sunuyor, devleti ve hükümeti temsil etme şeref ve onuruna haiz tüm meslektaşlarımın, muhterem valilerimizin ve meslek büyüklerimizin “10 Ocak İdareciler Günü” nü kutluyor, en derin selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

OKUNMA SAYISI : 131                        HABER TARİHİ : 09-01-2020  09:12:22
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.