Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Kerimoğlu ''14 Mart Tıp Bayramı'' Kutlama Mesajı

Yazdır
Paylaş
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.
Kerimoğlu ''14 Mart Tıp Bayramı'' Kutlama Mesajı
Kerimoğlu14 Mart Tıp Bayramı mesajında şunlara değindi; "İçinde bulunduğumuz zaman itibariyle sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisidir. Sağlıklı yaşam hayatı, her insanın vazgeçemeyeceği temel haklarından birisi olduğu gibi etkin ve kaliteli bir sağlık hizmetide nitelikli bir toplumun önemlitemeltaşları arasında yer alır.

Geçmişten günümüze ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin gün geçtikçe yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler yaşanmış olmakla birliktebu alanda hiç kuşkusuz doktorlarımız, fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesin de yaratılmışların en üstünü olan biz insanoğlununyaşam kalitesini yükseltmede önem arz eden kilit görevler yapmaktadır.  Bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı zamanlarda bile hastalarısağlığına kavuşturmak adına kutsal görevlerinibıkmadan, usanmadan icra etmekle birlikte bir o kadarda önemli ve zorolan bir göreviüstlenmişleridir.

Sağlığımız, sağlıklı insanında hastalandığında özlemini çektiği önemli bir olgu ikentalasemi ve orak hücre anemili hastalarıda yaşam süreçleri içerisinde sağlıklı olamayacaklarını bile bile yaşama tutunma mücadelesini her daim vermeleri hayata tutunmaya çalışmalarının yanında,  ilimizde yürütülen sağlık politikaları, günümüzde sağlığa yapılan yatırımın giderek artış göstermesi, insana verilen değerin daha iyi seviyelere çıktığınıgöstermektedir. Günümüzde herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmetiyle ilgili düzenlemeleröncelikle maddiimkânları yetersiz vatandaşların yaşama tutunma umutlarını arttırmış, bu konuda gerek aile sağlığı merkezlerinden,devlet hastanelerinden, üniversite hastanelerinden ve özel hastanelerden alınan sağlık hizmeti hasta vatandaşlarımızın tedavisini olumlu yönde etkileyerekyaşam standartlarına önemlikatkılar sağlamaktadır.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarıldığının etkin göstergesi ve uygulayıcısı olan, fedakârca çalışan, sağlık alanında değerli katkılarda bulunan tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın ‘’14 Mart Tıp Bayramlarını’’en ulvi duygularımla kutlar, saygıdeğerdoktorlarımıza bu meşakkatli çalışmalarında üstün başarılar dilerim"

 

OKUNMA SAYISI : 265                        HABER TARİHİ : 13-03-2020  12:58:09
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.