Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Kerimoğlu Bal İle Talesemi ve Orak Hücre Anemesi Hakkında İstişare Yaptılar

Yazdır
Paylaş
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu geçtiğimiz günlerde Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal’ı makamında ziyaret etti.
Kerimoğlu Bal İle Talesemi ve Orak Hücre Anemesi Hakkında İstişare Yaptılar
Başkan Kerimoğlu ziyaretinde şu bilgilere yer verdi; Talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konuşunda Türkiye genelinde ve Hatay ili genelinde yapılan çalışmalardan bahsederek özellikle mevcut hastaların sosyal sorunlarına yönelik sorunlardan bahsetti ve diğer çalışmaların ise hasta bebek doğumlarının önlenmesi konusunda halkımıza yönelik eğitici ve tanıtıcı faaliyetlerin oluşturduğuna ve bunları yapar iken elbette  ki kamu, kurum ve kuruluşlarımızın siz değerli idarecileri ve çalışanlarıyla beraber elbirliği içerisinde de bu çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bundan sonrada sizlerle beraber bu çalışmalarımızıdaha ileriye taşımak adına el ele vererek hastalar ve taşıyıcıların eğitimi için ortak projeler yapmak hedeflerimizin arasında yer almakta ve bu konuda kişilerin bilgilendirilmesi yoluna gidilmesi de hepimiz için oldukça önemlidir, dedi.

Hatay ili genelinde hemoglobinopatiler konusunda 2010 yılından bu yanaciddi çalışmaların sağlam zeminlere oturtulması adına başta ilimize gelmiş, geçmiş valilerimizin büyük destekleri olduğunu dile getiren başkan Kerimoğlu yeni atanan Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan’ı da ziyaret ederek bu konu hakkında bilgilendirme yapacağını da dile getirdi.

Kerimoğlu; talasemi ve orak hücre anemili hasta sayısının ülkemiz genelinde 6-7 bin civarında zikredilirken,  ilimizde genelinde 2 binler civarında olması bu alandailimiz de alınan tedbirlerin hiç esnetilmeden sıkıca takip edilmesini ve alınan kararların her paydaş kurum tarafındantitizlikle yerine getirilmesinin önemine dikkat çekti. Hastaların sağlık sorunlarının önem arz etmesinden dolayı zaman zaman Sosyal Güvenlik Kurumuna şahsi müracaatları sırasında iş ve işlemlerinin sağlık sorunları dikkate alınarak kısa sürede çözüme kavuşturulmasının önemine değinene Kerimoğlu bu konuda SGK Hatay İl Müdürlüğü olarak sizlerden de destek beklemekteyiz, dedi.

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal ise Başkan Burhan Kerimoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları değindi; Şahsım ve kurumum adına bizler, siz değerli sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin, dernek üyelerinin, hasta ve hasta ailelerininyanında olmaktan her zaman mutluluk duymaktayız.Bu konuda geçmişte olduğu gibi bundan sonra ki süreç içerisinde de özellikle talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda elimizden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzuşahsım ve kurumum adına söylemek isterim, dedi.

 

 

OKUNMA SAYISI : 515                        HABER TARİHİ : 28-11-2018  10:18:22
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.